Znaleziono 85 wyników

Powrót

autor: LukaszB
5 lip 2019, o 10:13
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kolejowa Straż Pożarna

cd, fotografii ze zbiorów śp. Lidzińskiego
9 lip 2019, o 14:59
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: 2 Batalion Strzelców

zdjęcie zrobiono w grudniu 1934 r. udostępnione nam przez nasz fb. Czy rozpoznajecie miejsce ??
24 lip 2019, o 10:15
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Grzegorz Ciechowski

Druga część rozmowy
26 lip 2019, o 21:37
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: ul.Gdańska

Gdańska 14 Zawsze ciekawiła mnie historia tego domu :) Gdanska14_a.jpg Udało mi się wyszperać tylko kilka informacji. Gdy w prasie pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży domu, dołączono stary projekt willi: Gdanska_archiwum.jpg W aktach nadzoru budowlanego pod obecnym adresem (Gdańska 14) widnieją dwa...
autor: Cez
28 lip 2019, o 15:12
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Mapa z 1803 r.

Załączam porównanie obecnej wielkości Tczewa z początkiem XIX wieku - z tego okresu pochodzi najstarsza, dość dobrze odwzorowana mapa (chociaż autor mapy odchylił ją względem osi północ-południe, dlatego musiałem ją nieco obrócić do tego porównania).
30 lip 2019, o 22:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Os. Witosa (Górki)

Ciekawe, skąd się wzięła ta relacja o Baumeierze? Po raz pierwszy ta postać pojawiła się w moim poście 5 lat temu >> https://dawnytczew.pl/forum/viewtopic.php?f=126&t=2034&start=10#p52797 To, co widnieje w tamtym poście, było efektem mojej wizyty u radnego osiedla Górki, który mi o tych wszystkich ...
31 lip 2019, o 04:18
Skocz do działu
Skocz do tematu

Ludność miasta

Brakuje nam tematu poświęconego statystyce ludności naszego miasta, który pozwoliłby na prześledzenie zwiększania się liczby mieszkańców na przestrzeni wieków. Wrzucajcie dane statystyczne konieczne z podaniem źródła. PAN - Instytut Geografii, Zeszyt nr 5 z roku 1956 tak przedstawia liczbę ludności ...
10 sie 2019, o 14:25
Skocz do działu
Skocz do tematu

Układ przestrzenny przed budową infrastruktury kolejowej

Porównałem współczesną mapę Tczewa z projektem budowy dworca, mostów i torów kolejowych z połowy XIX wieku. Na tej archiwalnej mapce jest oznaczony układ dróg i wzniesień sprzed budowy infrastruktury kolejowej. Na współczesnej mapie zaznaczyłem na czerwono dawne fortyfikacje z epoki napoleońskiej, n...
13 sie 2019, o 16:21
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: System Informacji Przestrzennej z historią w tle

Wałasz pisze:
13 sie 2019, o 13:02
Próbuję rozgryźć ten SIP, ale u mnie nie chce to działać - bez względu na to, czy na warstwach mam zaznaczone te mapy 1904, 1931 i 1939 czy też nie. Nie wiem, co robię źle - może należy odznaczyć najpierw jakąś opcję w warstwach. Ktoś może wie?
Rzeczywiście nie działa, zgłoszę w um.