Znaleziono 300 wyników

Powrót

autor: LukaszB
25 kwie 2020, o 08:14
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: "Stary" Cmentarz Katolicki

Skontaktowałem się z rodzina leśniczego Franciszka Sychmelera, który spoczywa na naszym cmentarzu. Sychmeler.JPG Dziadek leśniczym został po wojnie. Zachowało się po nim mnóstwo papierów i dokumentów. Leśniczym był w Dębowie, aż do swojej śmierci. W czasie wojny był w 65 starogardzkim pułku piechoty...
autor: Wałasz
26 maja 2020, o 21:16
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Elektrometal / Tezam

Czy wiecie coś o firmie Elektormetal? Gdzie się mieściła (chyba górki przemysłowe :scratch ) Zakupy mojego dziadka w styczniu 1968 r. Adres: "Dzierżyńskiego 52" (...) Generalnie, jak zobaczyłam zdjęcie załączone przez ŁBa, to pomyślałam o terenach dzisiejszej stacji benzynowej (...) Ale t...
autor: Big Zbig
17 cze 2020, o 20:51
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: 99. rocznica utworzenia Szkoły Morskiej w Tczewie

Melduję wykonanie zadania. W jednoosobowym składzie dokonano dziś punktualnie o godzinie 18.00 podniesienia flagi na maszt.
autor: LukaszB
1 sie 2020, o 10:39
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Widok centrum miasta z 1985 roku z allegro
85.jpg
85 1.jpg
85 2.jpg
autor: zielu
29 wrz 2020, o 13:08
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Bitwy pod Tczewem w rejonie Rokitek i Lubiszewa

Tymczasem na "Gedanarium" (taka fajna stronka na FB) wpis z dziennika Ulryka Werduma z 1670 r., nawiązujący do bitwy wojsk królewskich ze zbuntowanymi gdańszczanami pod Tczewem w 1577 r. "13 listopada nowego stylu, używanego w całej Polsce i Prusach, z Gdańska do Oruni, ćwierć mili. J...
autor: LukaszB
1 lis 2020, o 10:05
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczewskie Zaduszki X

Mimo braku spaceru :( tradycja symbolicznego znicza została zachowana
autor: LukaszB
10 lis 2020, o 18:56
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Honorowy członek DT

Pora zaktualizować listę honorowych członków Dawnego Tczewa
Andrzej Kopyłowicz
Leszek Bodio
Waldemar Wons
Mirosław Zawadzki
Stanisław Zaczyński
Wacław Pobłocki
Mirosław Diller
Łukasz Brządkowski
Zbigniew Gniewkowski
autor: LukaszB
18 lis 2020, o 22:30
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tłumaczymy historię

Po pięcioleciu :whistle wracamy do pomysłu tłumaczenia niemieckich publikacji poświęconych historii naszego miasta. Na pierwszy ogień :lol: poszła książka Ein Vierteljahrhundert städtischer Verwaltung in Dirschau (1880). rabina Ezechiela Caro, opisująca rządy burmistrza Wagnera, której ostatnie szli...
autor: AnnaK
14 kwie 2021, o 17:24
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Wąska

Widok od ul.Wąskiej na mury miejskie.Zdjęcie z lat 60-tych.Widoczny jeszcze budynek mieszkalny.
CCI_000002.jpg