Znaleziono 191 wyników

Powrót

autor: Jadzia
10 cze 2015, o 21:14
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Okrzei

O już nieistniejącym budynku z ul. Okrzei 5/6: Akta Nadzoru Budowlanego.jpg Dziennik Bałtycki, 04.02.1999 r..jpg Dziennik Bałtycki, 04.02.1999 r. cd.jpg "Przy tych pracach wyszło na jaw, że ściany są wykonane z białej cegły z dodatkiem piasku wiślanego." :lol: Dziennik Bałtycki, 13.07.2000...
autor: Szperacz 2
15 maja 2016, o 08:38
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Medale i odznaki dawnego Tczewa

Kilka medali Tczewskich z prywatnych zbiorów .
autor: LukaszB
7 cze 2016, o 23:54
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Herb Miasta Tczewa

Pan Polewicz po powrocie do domu w 1947 r. zastał nowe kafelki w swoim mieszkaniu.... Jedną z nich podarował o. Murawskiemu
autor: Wałasz
14 lip 2016, o 18:56
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Masoni w Tczewie

Tytułem małego uzupełnienia warto jeszcze dodać, że wspomniany Hans Buettner był chyba mieszkańcem tego parterowego aneksu z nr 17 (wynajem?), natomiast kamienica 17A została wybudowana przez mistrza murarskiego Franza Wodtke. http://www.gospodarka.tczew.pl/index.php?page=13,33&item=675&down...
autor: mig21
18 lip 2016, o 21:19
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Podróże Dawnego Tczewa

DT widziany był na najwyższej latarni morskiej wybrzeża Bałtyku...Świnoujście. Latarnia w Świnoujściu.1.jpg Latarnia.2.jpg Dawny Tczew zwiedzał, do niedawna ściśle tajne miejsce... Zapasowe Stanowisko Dowodzenia Dowódcy Frontu Polskiego Nadmorskiego, na wyspie Wolin. Z tego miejsca kierowano by atak...
autor: mig21
2 sie 2016, o 20:49
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Podróże Dawnego Tczewa

Byliśmy blisko...nie mogłem sobie odmówić wejścia do "RUDEGO"
autor: zielu
4 wrz 2016, o 12:06
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Rajkowy

Na elewacji budynku dawnej szkoły w Rajkowach wciąż przebija się napis "Publ. Szkoła Powsz. w Rajkowach", a pod nim "[nieczytelne] Skład Kolonialny".
IMG_1081.JPG
IMG_1082.JPG
autor: Jadzia
10 wrz 2016, o 22:48
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wieża Ciśnień

Dwa podobne widoki, ale jakże różne :) Pierwszy pojawił się już w tym wątku i poniekąd tutaj: http://www.dawnytczew.pl/forum/viewtopic.php?f=98&t=239#p2778 , jednak Ebay wypluł dobrą rozdzielczość :yahoo ebay 1918 r..JPG A tutaj widoczek z: "Album tczewski. Fotografie do 1945 roku", J....
autor: Big Zbig
11 wrz 2016, o 22:13
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Podróże Dawnego Tczewa

"Zgadałem się" z siostrzenicą mojej żony i w sobotę udaliśmy się do Dobrogoszczy koło Kościerzyny, gdzie odbywał się III Festiwal Żurawiny. Impreza ta była bogata w wydarzenia zarówno kulturalne , kulinarne jak i rekreacyjne. Generalnie promowano żurawinę , obficie występującą w tych rejon...
autor: zielu
15 wrz 2016, o 20:19
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Podróże Dawnego Tczewa

Tak nisko DT chyba jeszcze nie upadł ;) - kopalnia soli w Wieliczce.