Tczewskie absurdy

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#261

Post autor: zet48 »

Złapane na facebooku ...na profilu "Tczew jak tu pięknie" pojaiwło się zdjęcie nowej parkowej atrakcji

Obrazek
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Niesia
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 449
Rejestracja: 15 paź 2011, o 21:23
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#262

Post autor: Niesia »

mieczy pisze:
Niesia pisze:Bo nowy asfalt jest po to, aby zrobić w nim dziury na kółka naszego auta... :facepalm
Oj tam, oj tam ... zaraz miękki asfalt ! "Gumę złapałaś" :lol:
Mieczy, to nie moje auto. To jest auto parkujące regularnie na ul. Grunwaldzkiej. Jakiś czas temu zaklejono tam wcześniejsze dziury po autach zalewając kawałkami nowym asfaltem, ale dzisiaj już nie ma po tym śladu. Jak nie ciężarówki przyjeżdżające do pobliskich zakładów, to osobówki osób, które w nich pracują... :facepalm
"Na świecie nie ma nic piękniejszego od pobudzania ludzi do śmiechu."

Achard Marcel (1899-1974)
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#263

Post autor: LukaszB »

Widok ze ścieżki widokowej na most. :facepalm
Obrazek
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

riot
Administrator
Administrator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1045
Rejestracja: 18 sty 2011, o 08:36
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 432 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#264

Post autor: riot »

Ustawa śmieciowa ruszyła "pełną gębą '. Foty z dnia dzisiejszego z ulicy Rybackiej :facepalm

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#265

Post autor: niespokojna66 »

Odnośnie śmieci -kilka absurdów, jedni muszą płacić w spółdzielni jak do tej pory , inni wpłacają w kasie U.M. Jeszcze inni dostali dwa rachunki, do SIT-Y i do Urzędu .Byłam dzisiaj w Urzędzie Miasta i dowiedziałam się rzeczy niezwykłej :o -wszystkie wpłaty od osób fizycznych za śmieci przekazywane są na rachunek bankowy w ... :o SZCZECINIE ;) -istny Bareja :beka
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

magdaw
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 348
Rejestracja: 7 lis 2011, o 13:37
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#266

Post autor: magdaw »

Ja tego nie potrafię nawet skomentować :facepalm . Ściągnięte z ich strony na fejstłuku :szok2

Obrazek
Awatar użytkownika

Ciotka Idalia
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 398
Rejestracja: 11 mar 2011, o 09:10
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#267

Post autor: Ciotka Idalia »

Kochana, takie kwiatki są wszędzie :lol: Na ten przykład, na stronie Herbaciarni Camelia, która mieści się w galerii naszej badziewskiej, oferują herbatę która dojŻewa na szczycie świata :facepalm
http://www.camelia-herbaciarnia.pl/?her ... c4ab0724b7
Społeczeństwo nie przestaje m,nie zadziwiać.
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#268

Post autor: LukaszB »

Im bardziej przyglądam się tczewskim nazwom tym więcej widzę absurdów. Pomijając zadawnione - ul. Staszica i os. Staszica znajdują się w innym miejscu, mamy też stosunkowo nową perełkę w postaci osiedla Bajkowego. Zastanawiałem się jakim kryterium kierowała się rada wybierając tę nazwę oraz nazwy ulic na nim się znajdujące? Na osiedlu mamy następujące ulice: Kubusia Puchatka, Jasia i Małgosi, Szewczyka Dratewki, Pinokia, Czerwonego Kapturka oraz Christiana Andersena i Jana Brzechwy. Jak byli dobierani patroni? Jan Brzechwa i bracia Grimm bez uwag - są to bajkopisarze, ale czym w doborze innych postaci kierowali się radni? Każdy wybrał po jednej bohaterze bajki? Może ktoś poszukując polskich bajkopisarzy stwierdził, że większość z nich ma już ulice w Tczewie !! Mowa o Marii Konopnickiej, Aleksandrze Fredro, Julianie Tuwimie i Adamie Mickiewiczu. Dlaczego nie spodobał się Ignacy Krasicki? Czyżby jego nazwisko było zbyt podobne do Krasińskiego? Największy absurd pozostawiam na koniec. To ulica Christiana Andersena. Kogo na myśli miała rada miejska ?? Czy duńskiego piłkarza http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_Andersen czy kolarza http://www.the-sports.org/cycling-chris ... 31366.html?
Jeżeli radni mieliby na myśli bajkopisarza to ulica powinna mieć nazwę Hansa Christiana Andersena. Uważam że imię w życiu człowieka jest stosunkowo ważne. Czy Hans komuś przeszkadzał czy mamy "tylko" do czynienia z niedbalstwem najwyższych lotów? :facepalm :facepalm :facepalm
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#269

Post autor: zet48 »

Na bloku nr 16 na ulicy Andersena jest tablica z informacją o patronie (miasto je niedawno montowało ba fasadach budynków) ...wydaje mi się że jest tam napisane "Jan Christian Andersen".

EDIT: Google Maps potwierdza

https://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=54 ... 4,,3,-2.44
Ostatnio zmieniony 19 sty 2014, o 22:20 przez zet48, łącznie zmieniany 1 raz.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#270

Post autor: LukaszB »

zet48 pisze:Na bloku nr 16 na ulicy Andersena jest tablica z informacją o patronie (miasto je niedawno montowało ba fasadach budynków) ...wydaje mi się że jest tam napisane "Jan Christian Andersen".

EDIT: Google Maps potwierdza

https://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=54 ... 4,,3,-2.44
Według uchwały rady miasta mamy tylko Christiana A.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ