Miejsca z naszej młodości

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Miejsca z naszej młodości

#131

Post autor: Big Zbig »

Z osobistego zasobu fotografii chciałbym dołączyć jedną , przedstawiającą grupę uczniów Technikum Mechanicznego (oraz "osób towarzyszących") podczas studniówki w roku 1968, w której również uczestniczyłem (z moją obecną żoną). Na stole jak to się dziś mówi " full wypas" z niezbędnymi w tamtych czasach saturatorami z wodą gazowaną. Najważniejsza była jednak dobra zabawa, którą długo się pamięta.
Załączniki
0000001-45.JPG
Studniówka AD 1968.
0000001-45.JPG (314.96 KiB) Przejrzano 2551 razy
Studniówka AD 1968.
Studniówka AD 1968.
0000001-45.JPG (314.96 KiB) Przejrzano 2551 razy

kmbmar
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2011, o 16:17
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Miejsca z naszej młodości

#132

Post autor: kmbmar »

Jak.osa pisze:A może ktoś wie gdzie jest "diabelska góra" ?? Babcia mi o niej opowiadała, ale nie pamiętała gdzie jest.
Były ANIELNA, ŚMIERTELNA, DIABELNA, ESKA I DŁUGA. Patrząc od strony zegara - po prawej - ANIELNA, po lewej - ŚMIERTELNA, z tyłu ŚMIERTELNEJ - ESKA, tam gdzie widownia amfiteatru - Diabelna. DŁUGA - to aleja biegnąca od przejścia przez park Kołłątaja-Zielona do Fontanny. Długą jeździło się zimą na "bobkach" (bobsleje wykonane domowymi sposobami - z trzech łyżew) najlepiej we dwóch - jeden się kładł i kierował, drugi rozpędzał się i wskakiwał na pierwszego. :tczew
Ostatnio zmieniony 8 sty 2013, o 22:07 przez Jadzia, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawiłam cytat.

AnnaK
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 26 mar 2011, o 15:19
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 35 razy
Kontakt:

Re: Miejsca z naszej młodości

#133

Post autor: AnnaK »

kmbmar pisze:
Jak.osa pisze:A może ktoś wie gdzie jest "diabelska góra" ?? Babcia mi o niej opowiadała, ale nie pamiętała gdzie jest.
Były ANIELNA, ŚMIERTELNA, DIABELNA, ESKA I DŁUGA. Patrząc od strony zegara - po prawej - ANIELNA, po lewej - ŚMIERTELNA, z tyłu ŚMIERTELNEJ - ESKA, tam gdzie widownia amfiteatru - Diabelna. DŁUGA - to aleja biegnąca od przejścia przez park Kołłątaja-Zielona do Fontanny. Długą jeździło się zimą na "bobkach" (bobsleje wykonane domowymi sposobami - z trzech łyżew) najlepiej we dwóch - jeden się kładł i kierował, drugi rozpędzał się i wskakiwał na pierwszego. :tczew

na te,, bobki,, mówili również,, kufy,,.Miałem takie.Nazewnictwo potwierdzam.Szkoda ,że w środku parku nastawiano tyle płotów i jest coraz więcej betonowych ścieżek.Lokalizacja amfiteatru chyba też nie była dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Miejsca z naszej młodości

#134

Post autor: niespokojna66 »

tczewianka pisze:Na ulicy Krótkiej był kiedyś zakład fotograficzny w miejscu gdzie dzisiaj jest sklep z odzieżą nie pamiętam tylko nazwiska właściciela, może ktoś wie
W wyniku konsultacji rodzinnych ;) udało mi się ustalić,że pan fotograf z Krótkiej nazywał się Wawrzyniak :ok
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Miejsca z naszej młodości

#135

Post autor: niespokojna66 »

Bulwar widziany trochę inaczej :), w tle nieistniejący już wiadukt na 1-go Maja, późne lata 50-te :oops: :scratch
Załączniki
P1010712.JPG
P1010712.JPG (129.58 KiB) Przejrzano 2619 razy
P1010712.JPG
P1010712.JPG (129.58 KiB) Przejrzano 2619 razy
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Miejsca z naszej młodości

#136

Post autor: Jadzia »

niespokojna66 pisze: w tle nieistniejący już wiadukt na 1-go Maja, późne lata 50-te :oops: :scratch
http://www.dawnytczew.pl/forum/viewtopi ... 355#p23355" onclick="window.open(this.href);return false; :ok
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Miejsca z naszej młodości

#137

Post autor: Jadzia »

Łukasz pisze:Kto pamięta trzy pawilony w Małym Parku? Kiedyś tak nazywano skwer Kopernika.
Korzystając z MBP... :ok
Załączniki
domki.jpg
domki.jpg (180.11 KiB) Przejrzano 2542 razy
domki.jpg
domki.jpg (180.11 KiB) Przejrzano 2542 razy
Awatar użytkownika

edgar
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 24
Rejestracja: 23 lip 2012, o 13:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Miejsca z naszej młodości

#138

Post autor: edgar »

Super - tego zdjęcia szukałem. Z dzieciństwa pamiętam, że to miejsce było przystankiem w połowie niedzielnego spaceru - lody :)
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Miejsca z naszej młodości

#139

Post autor: Jadzia »

niespokojna66 pisze:
Łukasz pisze:a niemal na przeciwko Murzynka, w miejscu ruiny "Laleczka" prężnie działała Hawanka ;-) ...
Tam, gdzie była "Laleczka" to była kwiaciarnia "Wrzos" :)
...
jak ja pamiętam :scratch to "Hawanka" była, gdzie jest salon Plusa,(może był tam alkohol) :scratch mieli tam czekolady nadziewane "Jutrzenki"i "KujawiankI"takie z obrazkami-kobiety na nich były i oczywiście zbierało się te etykiety na wymianę oprócz tego,że prowadziło się zeszyty ze zdjęciami piosenkarzy i zespołów powycinanych najczęściej z "Bravo' :oops:
...
Oczywiście, że "Hawanka" była w kamienicy Struczyńskich:
Hawanka.jpg
Hawanka.jpg (461.01 KiB) Przejrzano 2494 razy
Hawanka.jpg
Hawanka.jpg (461.01 KiB) Przejrzano 2494 razy
"Gazeta Tczewska", nr 32 z dn. 12.08.1993 r.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Miejsca z naszej młodości

#140

Post autor: zet48 »

Co do tej kamienicy to pamiętam, że w jej piwnicy znajdował się zakład dorabiania kluczy ...schodziło się tam po schodach od frontu - dosłownie pod okno wystawowe księgarni ;)
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
ODPOWIEDZ