Strona 3 z 11

Re: Chronimy zabytki - interwencje

: 29 wrz 2012, o 01:28
autor: zet48
Tymczasem rozpoczął się remont najmniejszej rynkowej kamienicy ...dopilnujmy, aby nie pozbawiono jej detali.

Re: Chronimy zabytki - interwencje

: 16 paź 2012, o 19:38
autor: Jadzia
Myślałam, że będą tylko docieplać - z rozwagą. Budynek przy Łąkowej 3
Ew.jpg
Foto: Ewidencja Dóbr Kultury
Ew.jpg (177.28 KiB) Przejrzano 1378 razy
Foto: Ewidencja Dóbr Kultury
Foto: Ewidencja Dóbr Kultury
Ew.jpg (177.28 KiB) Przejrzano 1378 razy
Foto niespokojna66:
Obrazek
Obraz 081.jpg
Detal z górnego okna
Obraz 081.jpg (191.72 KiB) Przejrzano 1378 razy
Detal z górnego okna
Detal z górnego okna
Obraz 081.jpg (191.72 KiB) Przejrzano 1378 razy
A tu taki pasztet :facepalm
IMG_0312.JPG
IMG_0312.JPG (176.37 KiB) Przejrzano 1378 razy
IMG_0312.JPG
IMG_0312.JPG (176.37 KiB) Przejrzano 1378 razy

Re: Chronimy zabytki - interwencje

: 29 paź 2012, o 22:06
autor: be-good
Cytuję z tematu Fary - naszego największego zabytku (wiecie, że nie chodzi mi o "bicie" punktów DT za namnażane posty :nea ).
viewtopic.php?p=31809#p31809" onclick="window.open(this.href);return false;

Miejmy nadzieję że przekręty w ornamentach to tylko malutki epizod w ponad trzystuletniej historii ołtarza...
Obecnie możemy oglądać taką chwilową ?? "odwyrtkę" :o :facepalm :

Obrazek
(Ujęcie fotomontowane - świeże zdjęcie pojawi się tu niedługo...)

Dokładna analiza dobrych ujęć może niestety przynieść więcej zauważonych przez nas nowych różnic... :(

P.S. Pisząc o "przekrętach" miałem na myśli zmianę pozycji ornamentów o 180 stopni...

Re: Chronimy zabytki - interwencje

: 12 gru 2012, o 21:01
autor: Jadzia
Jadzia pisze:Remont na Rybackiej rozpoczęty (fot. sprzed dwóch tygodni :facepalm )
Od tego czasu zaszły spore zmiany - pozytywne :ok
Kilka ujęć sprzed liftingu:
1.jpg
1.jpg (144.6 KiB) Przejrzano 1332 razy
1.jpg
1.jpg (144.6 KiB) Przejrzano 1332 razy
2.jpg
2.jpg (125.73 KiB) Przejrzano 1332 razy
2.jpg
2.jpg (125.73 KiB) Przejrzano 1332 razy
Obrazek
Fot. by zielu

Obecnie:
3.JPG
3.JPG (283.54 KiB) Przejrzano 1332 razy
3.JPG
3.JPG (283.54 KiB) Przejrzano 1332 razy
Dla porównania:
4.jpg
4.jpg (131.72 KiB) Przejrzano 1332 razy
4.jpg
4.jpg (131.72 KiB) Przejrzano 1332 razy
5.jpg
5.jpg (146.29 KiB) Przejrzano 1332 razy
5.jpg
5.jpg (146.29 KiB) Przejrzano 1332 razy
Cegiełki:
6.JPG
6.JPG (155.48 KiB) Przejrzano 1332 razy
6.JPG
6.JPG (155.48 KiB) Przejrzano 1332 razy

Re: Chronimy zabytki - interwencje

: 12 gru 2012, o 21:17
autor: Jadzia
Natomiast Mickiewicza 18 jeszcze chwilę musi poczekać na finisz, ale zapowiada się fajnie:
IMG_0828.JPG
IMG_0828.JPG (160.82 KiB) Przejrzano 1466 razy
IMG_0828.JPG
IMG_0828.JPG (160.82 KiB) Przejrzano 1466 razy
IMG_0830.JPG
IMG_0830.JPG (137.23 KiB) Przejrzano 1466 razy
IMG_0830.JPG
IMG_0830.JPG (137.23 KiB) Przejrzano 1466 razy
IMG_0831.JPG
IMG_0831.JPG (118.91 KiB) Przejrzano 1466 razy
IMG_0831.JPG
IMG_0831.JPG (118.91 KiB) Przejrzano 1466 razy
IMG_0837.JPG
IMG_0837.JPG (186.49 KiB) Przejrzano 1466 razy
IMG_0837.JPG
IMG_0837.JPG (186.49 KiB) Przejrzano 1466 razy
IMG_0838.JPG
IMG_0838.JPG (142.58 KiB) Przejrzano 1466 razy
IMG_0838.JPG
IMG_0838.JPG (142.58 KiB) Przejrzano 1466 razy
IMG_0845.JPG
IMG_0845.JPG (137.13 KiB) Przejrzano 1466 razy
IMG_0845.JPG
IMG_0845.JPG (137.13 KiB) Przejrzano 1466 razy

Re: Chronimy zabytki - interwencje

: 12 gru 2012, o 21:22
autor: Jadzia
Jednak chyba największym zaskoczeniem były zmiany, jakich doczekał się budynek "doklejony" do Mickiewicza 18 - ul. Stara. Przyznam, że byłam pod wrażeniem, jak go zobaczyłam:
IMG_0840.JPG
IMG_0840.JPG (226.92 KiB) Przejrzano 1463 razy
IMG_0840.JPG
IMG_0840.JPG (226.92 KiB) Przejrzano 1463 razy
IMG_0846.JPG
IMG_0846.JPG (220.8 KiB) Przejrzano 1463 razy
IMG_0846.JPG
IMG_0846.JPG (220.8 KiB) Przejrzano 1463 razy
IMG_0849.JPG
IMG_0849.JPG (209.12 KiB) Przejrzano 1463 razy
IMG_0849.JPG
IMG_0849.JPG (209.12 KiB) Przejrzano 1463 razy
IMG_0850.JPG
IMG_0850.JPG (177.17 KiB) Przejrzano 1463 razy
IMG_0850.JPG
IMG_0850.JPG (177.17 KiB) Przejrzano 1463 razy
IMG_0854.JPG
IMG_0854.JPG (188.13 KiB) Przejrzano 1463 razy
IMG_0854.JPG
IMG_0854.JPG (188.13 KiB) Przejrzano 1463 razy
Niestety, nigdzie nie znalazłam zdjęcia tego obiektu. Sami skupiliśmy się na jego poprzedniku i nie uwieczniliśmy (przynajmniej tu na forum) jego wizerunku sprzed liftingu. Czy jest on częścią składową Mickiewicza 18, czy to zupełnie inny temat?
stara.jpg
stara.jpg (170.55 KiB) Przejrzano 1463 razy
stara.jpg
stara.jpg (170.55 KiB) Przejrzano 1463 razy
Fot z MBP

Re: Chronimy zabytki - interwencje

: 12 gru 2012, o 21:55
autor: zet48
To osobna kamienica z wejściem od strony ulicy Podmurnej.
Również jestem zdziwiony jej obecnym wyglądem ...poniżej kamienica przez liftingiem.

Re: Stop dewastacji zabytków!

: 26 gru 2012, o 22:40
autor: zet48
Kolejne detale na starówce mogą zostać zasłonięte przez grubą warstwę styropianu
Trwa ocieplanie kamienicy prze J. Dąbrowskiego 4 - poniżej widać co może zniknąć pod grubą warstwą ocieplenia.

Re: Chronimy zabytki - interwencje

: 18 lut 2013, o 22:28
autor: LukaszB
Niestety złomiarze nie oszczędzają spichlerza Agi.piet z Rybackiej - wyrwane kraty :nono

Re: Chronimy zabytki - interwencje

: 14 mar 2013, o 20:19
autor: riot
LukaszB pisze:Niestety złomiarze nie oszczędzają spichlerza Agi.piet z Rybackiej - wyrwane kraty :nono
Budynek od wewnatrz :-(

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2