Znaleziono 7 wyników

Powrót

autor: nadbrzeże3a
10 sty 2017, o 10:53
Skocz do działu
Skocz do tematu

Kat Tczewa

Witam, szukając moich przodków trafiłam na wpis w księgach metrykalnych o kacie tczewskim i urodzeniu mu się bliźniąt w Tczewie. Kat tczewski Adam Mollhausen był ewangielikiem. Żona jego miała na imię Maria. Dnia 13 stycznia 1643 roku urodziły im się bliźnięta o imionach Martin i Johannes. Chrzestny...
autor: nadbrzeże3a
11 sty 2017, o 06:07
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kat Tczewa

Księgi metrykalne kościoła ewangelickiego w Tczewie znajdują się w Berlinie w Centralnym Archiwum Ewangelickim. Znalazłam następne dzieci kata tczewskiego. 24.11.1644 Dorothea, ojciec Adam Mollhausen, matka Maria 11.10.1646 Christian, ojciec Adam Mollhausen, matka Maria Chrzestni nie są już tak świe...
autor: nadbrzeże3a
9 lut 2018, o 08:35
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Most Tczewski

Na tle mostu Władzia Ornassówna w Tczewie w 1937 roku.
autor: nadbrzeże3a
9 lut 2018, o 09:04
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kościół św. Józefa

Moja mama Władzia Ornassówna w Tczewie. Ja byłam tu także chrzczona.
autor: nadbrzeże3a
9 lut 2018, o 18:51
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kat Tczewa

W księdze metrykalnej ślubów z Tczewa z 1679 roku mamy George Wägner (nastąpiła zmiana pisowni nazwiska z Umlaut) kata z Tczewa. Drugim wymienionym katem jest Kacper Wägner, jego już nieżyjący ojciec. Widocznie przeniósł się z Tczewa do Elbląga. Trzeci kat to także nieżyjący już Jan Callus. Tczew ka...
autor: nadbrzeże3a
8 cze 2019, o 05:30
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Suchostrzygi

W 1663 roku sołtysem i sędzią w Suchostrzygach został mój przodek Crispin Thiel ur. około 1610 roku, zm. ca. 1683. W 1676 roku wymieniono w księgach metrykalnych młodego sołtysa Jerzego Thiel, który był synem Crispina. Wzmianka ta ukazała się tylko jeden raz. Żoną Jerzego została Dorota Kling. Jerzy...
autor: nadbrzeże3a
24 wrz 2020, o 06:41
Skocz do działu
Skocz do tematu

Żydzi tczewscy w Berlinie

Będąc w Berlinie na cmentarzu przy Schönhauser Allee znalazłam nagrobek Leiser Lazarusa urodzonego 05.02.1819 roku w Tczewie, zmarłego 06.02.1906 roku i pogrzebanego w Berlinie. Był on synem Arona Lazarusa (żonaty trzy razy) i Serenze Lazarus. Żoną Leiser była Rozalia z domu Abraham. Urodzona była 0...