Znaleziono 57 wyników

Powrót

autor: zunia
12 kwie 2011, o 09:27
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wieńce laurowe

Czytając niedawno tekst o architekturze secesyjnej Przemyśla, zwróciłam uwagę na zdanie : „ (…)Niewątpliwie w jakże często na terenie Przemyśla występujących zgeometryzowanych formach należy dopatrywać się inspiracji budownictwem stolicy monarchii. Przede wszystkim stosowanie form geometrycznych - a...
autor: zunia
19 kwie 2011, o 20:49
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Staszica

Może taka jest geneza nazwy: Yorckstraße - benannt nach Johann David Ludwig Graf Yorck von Wartenburg (1759-1830), preußischer General, geadelt nach Erfolgen in den Befreiungskriegen 1814 Nie znam niemieckiego, ale to znalazłam w necie jako wyjaśnienie nazwy ulicy. Tłumacz google wyjaśnia,że to prus...
autor: zunia
23 kwie 2012, o 21:10
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Nie zauważyłam jej w tym temacie. Panorama Tczewa przedstawiona na pocztówce wydanej z okazji 650-lecia miasta.
autor: zunia
26 wrz 2012, o 21:08
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Pomniki przyrody

A co z platanem z postu viewtopic.php?p=14271#p14271" onclick="window.open(this.href);return false;. Kiedyś była na nim tabliczka, że to pomnik przyrody...
autor: zunia
31 gru 2012, o 12:56
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Dawnych reklam i ogłoszeń czar

Drodzy Forumowicze! Przekazuję Wam noworoczne życzenia od tczewskich kupców i ode mnie!
autor: zunia
11 gru 2013, o 22:54
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: ulica Kościuszki

Ze strony Herder- Institut http://www.herder-institut.de/bildkatal ... r=Dirschau" onclick="window.open(this.href);return false;
autor: zunia
9 paź 2015, o 11:54
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Karczma - ul. Wojska Polskiego

Na wystawie "Browarnictwo w Tczewie" ( w Fabryce Sztuk) znajdowała się tablica z takimi informacjami: Karczma powstała wg planów z 30 czerwca 1893 r.. Inwestorem był Arthur Albrecht. Prace budowlane wykonał J. Kloschinski, natomiast wykończeniowo-stolarskie G. Wilke i Albin Brandt. Z przek...
autor: zunia
11 maja 2016, o 14:46
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Kościuszki

Kościuszki 21 - Anna Łajming dwa lata pracowała w dziale księgowym Księgarni i Drukarni „Gońca Pomorskiego”, jednej z ważniejszych gazet na Pomorzu Nadwiślańskim .
Kosciuszki 21.jpg
O książce Anny Łajming: viewtopic.php?p=2844#p2844
autor: zunia
30 wrz 2016, o 16:16
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Kościuszki

Ze strony https://familysearch.org/photos/artifacts/25363790

Napis nad pocztówką : Postkarte aus Dirschau an ihre Schwägerin Frieda Heum, 1911
(Pocztówka z Tczewa do szwagierki (bratowej) Friedy Heum)
Kosciuszki.jpg
autor: zunia
15 paź 2016, o 14:08
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Szkoła Podstawowa nr 3 / Gimnazjum nr 2

Z forum SP-3 na Naszej Klasie:
dwojka.jpg
Czyli jak piszą byli uczniowie, „dwójka” działała w latach 1952 do 1960 ,a nawet wg niektórych osób do 1961.