Znaleziono 343 wyniki

Powrót

autor: Cez
16 kwie 2019, o 21:58
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Mam nadzieję, że dowiemy się tego w najbliższych dniach :)

Polecam mój materiał wideo :)

Marzy mi się, żeby w tej kapsule były jakieś dokumenty na temat projektu budowy mostu - byłoby niesamowicie :)
autor: Cez
18 kwie 2019, o 16:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Kapsuła jest obecnie przechowywana w Fabryce Sztuk. Dziś od przedstawiciela placówki usłyszałem, że musimy cierpliwie poczekać, bo prawdopodobnie dopiero po świętach archeolodzy zdecydują, komu powierzyć otwarcie kapsuły. Wynajęci przez Banimex archeolodzy muszą się upewnić odnośnie tej decyzji, by ...
autor: Cez
30 kwie 2019, o 20:36
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Banimex kopie coraz głębiej i głębiej, postument z kamieniem węgielnym wygląda już jak piramidka ;)

Polecam mojego dzisiejszego newsa m.in. o prawdopodobnym terminie i miejscu otwarcia kapsuły czasu oraz o tym co ma się stać z kamieniem węgielnym:

autor: tczew
21 maja 2019, o 08:51
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Witaj maj, 1 MAJ

1 maja Tczew.jpg
autor: mieczy
27 cze 2019, o 14:26
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Myślę, że poszukują odpowiedniego otwieracza. :lol:
autor: Kristoph
19 lip 2019, o 11:24
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Skoro w kapsule było tak mało - 10 monet i 2 zniszczone pergaminy, to powinnyśmy dążyć do odrestaurowania tablicy.
autor: Cez
19 lip 2019, o 15:00
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Wideonews mojego autorstwa na temat zawartości kapsuły czasu :)

autor: Wałasz
27 lip 2019, o 07:35
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Sambora

UZUPEŁNIENIE: Na aktualnej mapie Sambora 14 to ta piękna kamienica na rogu Nowej. Branża by się zgadzała, bo według karty ewidencyjnej zabytku wybudowano ją dla kupca drzewnego J. Lippfelda. Był z pewnością tczewskim Żydem. Jego syn, Max (ur. 09.02.1892) zginął na wojnie 28.07.1918. Tu jest nawet in...
autor: Jak.osa
31 lip 2019, o 21:11
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Nowy dworzec

Dawno tutaj już nie pisałem... Ale dzisiaj podczas czekania na pociąg do Gdańska, zaobserwowałem interesujące oznaczenia na cegłach łącznika nad peronami dworca. Na pewno oznaczenie daty produkcji cegły i być może wytwórcy? (zdjęcie zrobione z dojścia do windy naprzeciw 3 peronu - patrząc z okna w s...