Znaleziono 345 wyników

Powrót

autor: zielu
1 mar 2022, o 10:21
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Kardynała Wyszyńskiego/1 Maja

Budka z lodami na rogu ulic Sambora i Wyszyńskiego - prawdopodobnie lata 50. ubiegłego wieku (zdjęcie wrzucone na nasz profil FB przez p. Annę):
autor: zielu
4 kwie 2022, o 10:21
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Lekcje historii lokalnej

W sobotę, 2 kwietnia, podczas spotkania mniejszości niemieckiej (około 30 osób) w Dawnej Wozowni w Miłoradzu przedstawiłem prezentację o najbardziej reprezentatywnych budynkach w Tczewie.
autor: zielu
19 kwie 2022, o 08:35
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Suchostrzygi

Znalezione na Instagramie - okolice dzisiejszej Al. Kociewskiej.
autor: Wałasz
20 kwie 2022, o 09:23
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Odbudowa mostów tczewskich w czasie okupacji

Nie mam całkowitej pewności, ale najprawdopodobniej jest to: "Die zerstörte Brücke bei Dirschau (vom der Polen zerstörte) 1939". Po polsku: Zniszczony most pod Tczewem (zniszczony przez Polaków) 1939.
autor: mzk
25 kwie 2022, o 18:24
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Zdobycie Tczewa przez Armię Czerwoną '45

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym zamknąłem projekt "Funkcjonowanie władzy politycznej w Tczewie i powiecie tczewskim w latach 1945 - 1956". Jej wynikiem jest licząca 662 strony (plus 19 stron wkładki zdjęciowej) rozprawa, która została dziś złożona. Pozostała jeszcze jej obrona, która...
autor: mzk
2 maja 2022, o 10:35
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Suchostrzygi

Suchostrzygi nie figurują w dokumencie GUS pt. "Alfabetyczny wykaz miast, osiedli i gromad: stan z dn. 1 I 1967 r." : https://academica.edu.pl/reading/readSingle?page=88&uid=47724038 Trzeba by zatem sprawdzić wcześniejsze roczniki, które są m.in. w bibliotece sejmowej: https://bibliot...
autor: piozykow
5 maja 2022, o 09:33
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Osiedle Garnuszewskiego

Widok w stronę Nowego Miasta/Os. Garnuszewskiego z ul. Królowej Bony 2. Początek lat 70-tych.
autor: zielu
10 maja 2022, o 08:48
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Witaj maj, 1 MAJ

Obchody Święta Pracy - trybuna przed dawnym Hotelem Dworcowym. Prawdopodobnie lata 60. - dokładny rok nieznany (z naszego FB):
autor: mzk
10 maja 2022, o 12:08
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Witaj maj, 1 MAJ

1 maja 1945 r. Stare Miasto.
autor: mzk
13 maja 2022, o 09:54
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Witaj maj, 1 MAJ

To inne ujęcie. To niestety wszystko co mam "na szybko", ogólnie mam dziesiątki, jak nie ponad sto zdjęć z tego okresu (w dużej mierze nigdy nie publikowanych), ale nie na tym komputerze :)