Znaleziono 404 wyniki

Powrót

autor: treviss
29 mar 2019, o 12:49
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Mosty w filmach

Korzystając z wizyty w Berlinie, nagrałem krótki filmik z fontanną czterech rzek Wrangla, gdzie nasz most służy za atrybut Wisły.
autor: Kristoph
13 kwie 2019, o 11:42
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Nowy dworzec

To jest PENDEL do Zajączkowa. Stoi dokładnie na 5 peronie.
Muszą to być wczesne lata, bo w latach 70-tych jeździł już SN61, a tu mamy wcześniejszy model wagonu motorowego SN52
autor: Boczniak
14 kwie 2019, o 19:01
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Nowy dworzec

Ostatnie egzemplarze tej serii (SN 52) zostały wycofane w roku 1986. Były eksploatowane równolegle z SN 62 choć na mniej obciążonych liniach. Tak że fotografia może być nawet z lat 80 tych.
autor: Kristoph
15 kwie 2019, o 04:56
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Nowy dworzec

W końcu lat 70-tych i w latach 80-tych regularnie chodziłem na Pendel po mamę, a mój tata Pedlem jeździł jako maszynista. Sam Pendlem parę razy jechałem w kabinie maszynisty do Zajączkowa. Zawsze to był SN61 z takim charakterystycznym nosem. W godzinach szczytowych podczepiano do wagonu motorowego j...
autor: Cez
16 kwie 2019, o 21:58
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Mam nadzieję, że dowiemy się tego w najbliższych dniach :)

Polecam mój materiał wideo :)

Marzy mi się, żeby w tej kapsule były jakieś dokumenty na temat projektu budowy mostu - byłoby niesamowicie :)
autor: Cez
18 kwie 2019, o 16:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Kapsuła jest obecnie przechowywana w Fabryce Sztuk. Dziś od przedstawiciela placówki usłyszałem, że musimy cierpliwie poczekać, bo prawdopodobnie dopiero po świętach archeolodzy zdecydują, komu powierzyć otwarcie kapsuły. Wynajęci przez Banimex archeolodzy muszą się upewnić odnośnie tej decyzji, by ...
autor: Cez
30 kwie 2019, o 20:36
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Banimex kopie coraz głębiej i głębiej, postument z kamieniem węgielnym wygląda już jak piramidka ;)

Polecam mojego dzisiejszego newsa m.in. o prawdopodobnym terminie i miejscu otwarcia kapsuły czasu oraz o tym co ma się stać z kamieniem węgielnym:

autor: tczew
21 maja 2019, o 08:51
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Witaj maj, 1 MAJ

1 maja Tczew.jpg
autor: mieczy
27 cze 2019, o 14:26
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Myślę, że poszukują odpowiedniego otwieracza. :lol: