Znaleziono 41 wyników

Powrót

autor: Cez
16 lis 2019, o 19:04
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Zamek

Zamieszczę grafiki, które przygotowałem na potrzeby powyższego newsa Telewizji Tetka, którego wkleił Łukasz. Zamek5.jpg Na czerwono zaznaczyłem odkryte w 2009 r. relikty zamku krzyżackiego. Ciemniejszym czerwonym zaznaczyłem hipotetyczny kształt całego zamku - oczywiście wielkość tego czworokąta moż...
autor: Cez
19 gru 2019, o 18:56
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Egzekucje tczewian jesienią 1939 r. - prochownia



Ratusz szuka wszelkich informacji na temat prochowni i Polaków w tym miejscu zamordowanych.
autor: Cez
19 gru 2019, o 19:00
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Zamek

Praca wre przy pierwszym z bloków. Grunt pod drugi póki co nie został jeszcze wykopany.
autor: Cez
3 sty 2020, o 15:30
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Most - sytuacja obecna

Polecam moje podsumowanie zawirowań wokół Mostu Tczewskiego w 2019 roku. Wszystko wyjaśnione w sposób chronologiczny. Za kilkanaście lat ten materiał będzie cenną pamiątką dzięki różnego rodzaju przebitkom ukazującym fazy znikania przęseł ESTB.

autor: Cez
27 mar 2020, o 18:35
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Most - sytuacja obecna

Wnętrze przyczółka:
Fot. Bartosz Listewnik.jpg

Odkrycie kamienia węgielnego i jego wyeksponowanie na dolnej kondygnacji przyczółka:
Fot. Telewizja Tetka Bartosz Listewnik Józef Ziółkowski.jpg

Porównania "wczoraj i dziś":
Pod kątem.jpg
Z profilu.jpg
autor: Cez
16 kwie 2020, o 16:45
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Wideonews mojego autorstwa na temat odrestaurowania dwóch pergaminów z kapsuły czasu :) Teraz nic tylko czekać na odczytanie uwidocznionych treści :) https://www.youtube.com/watch?v=7v21Ru0l_hM Autorką poniższych zdjęć jest Alicja Krawczyk , konserwator dzieł sztuki, która odrestaurowała dwa pergami...
autor: Cez
10 lis 2020, o 17:53
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Mój materiał na temat znaleziska Niespokojnej :)

Czekamy na kolejne "petardy" tego typu! :)

autor: Cez
15 lis 2020, o 15:22
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Odnaleziona tydzień temu fotografia Mostu Tczewskiego datowana na rok 1853, ukazująca wstępny etap jego budowy, prawdopodobnie jest nie tylko najstarszą fotografią wykonaną w Tczewie! Niewykluczone, że jest najstarszym zdjęciem z widokiem w całej Polsce! https://dawnytczew.pl/forum/download/file.ph...
autor: Cez
9 sty 2021, o 14:47
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Odbudowa mostów tczewskich w czasie okupacji

Zamieszczam trzy zdjęcia Mostów Tczewskich z okresu II WŚ, które Dawnemu Tczewowi przekazał pan Adam Przybyłowski. AdamPrzybyłowski2 - 15.09.1940.jpeg Zdjęcie na odwrocie ma datę dzienną - 15 września 1940 r., czyli było to kilkanaście dni po oddaniu do użytku mostu kolejowego z dwoma przęsłami trap...
autor: Cez
29 mar 2023, o 19:14
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczewskie osiedla

Historia osiedli to jedno, ale ciekawa jest i przyszłość ;) Dla potomnych przygotowałem materiał w TV Tetka na temat nowych osiedli, które powstają w XXI wieku. Pytanie, czy Rada Miejska nada im wreszcie oficjalne nazwy? https://www.youtube.com/watch?v=JqQ64Uewr6g Jako bonus załączam mój poprzedni m...