Znaleziono 126 wyników

Powrót

autor: Wałasz
12 maja 2022, o 09:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Witaj maj, 1 MAJ

Jakie to miejsce ? Widać powojenne zniszczenia. Budynek z zegarem to najprawdopodobniej ten, który do niedawna zajmowała MOCCA na Placu Hallera (nr 20). Boczne płaskie kolumny ozdobne parteru się zgadzają (dziś jest ich więcej). Z kolei półokrągłe zdobienia nad oknami fasady piętrowej budynku po pr...
12 maja 2022, o 09:23
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Masoni w Tczewie

1. Czy są jakieś poszlaki wskazujące na dalsze losy ostatniego szefa loży i jej likwidatora - Maxa Ziehma z Bałdowa? 2. Adres paramasońskiej organizacji Templariusze Dobrzy przy ul. Kościuszki 4 pochodzi z informacji zasłyszanej. Brak dostępu do źródeł. Słyszałem, że podobno była gdzieś informacja ...
22 maja 2022, o 09:49
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Suchostrzygi

Miałem okazję zapytać o to w Urzędzie Miejskim Tczew. Na pewno nie było żadnego aktu rządowego aktu prawnego, który by jednoznacznie stwierdzał, że z dniem X Suchostrzygi zostają złączone z miastem Tczew albo wyodrębnia się obszar wsi pn. Tczewskie Łąki i włącza się go do gminy wiejskiej Tczew. Są t...
22 maja 2022, o 10:21
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Park Miejski

Przyznaję się bez bicia - lekko poprawiłem ten (malowany?) wizerunek naszego parku usuwając w Paincie podpis sprzedającego na Allegro :oops: ... Usypany sztucznie pagórek ze spiralą ścieżki przywodzi na myśl boschowską "Wieżę Babel" . Kiedy drzewa były małe był to zapewne niezły punkt wid...
28 lip 2022, o 10:54
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Staszica

Na niemieckiej aukcji eBay pojawiły się 3 zdjęcia domu przy ul. Staszica 6 w Tczewie: https://www.ebay.com/itm/363829206233?hash=item54b5e91cd9:g:n5UAAOSwg9BidQBv Staszica-6_Tczew.jpg Budynek został wzniesiony między 1934 a 1937 r. dla Pawła Ossowskiego, na terenie osiedla Za Parkiem, które to grunt...
6 sie 2022, o 09:42
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Karczmy - Pierwszy i Drugi (Ostatni) Grosz

Jak się okazuje karczma "Grosz" na Czyżykowie oraz związana z nią cegielnia funkcjonowały tam co najmniej od początków XVIII wieku, na co wskazują księgi parafialne ślubów, wymieniające miejscowych karczmarzy i ceglarzy. Źródło: Edmund Raduński, Najstarsza metryka kościoła św. Krzyża w Tcz...