Znaleziono 168 wyników

Powrót

autor: treviss
22 lut 2011, o 22:36
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Cyganie / Romowie

taaak!
popularna historia z czyżykowsko-kynbawskich kręgów mówiła o tym, że po wojnie bunkry zasiedlali cyganie, demontując wszelkie pozostałości po Niemcach...
autor: Michał
20 mar 2015, o 21:28
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tłumaczymy historię

Niestety w takich sprawach wychodzi przysłowiowa już kociewska konspiracja, wydawaniu różnych publikacji. Mam nadzieje, że macie świadomość, że nie mamy wiedzy o wydaniu jakichś 75% książek na temat historii naszej najbliższej okolicy? Proste pytanie ile znacie monografii historycznych okolicznych w...
autor: LukaszB
22 maja 2018, o 22:35
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Wąska

Na ulicy Wąskiej kiedyś , w latach 80( CHYBA 1984) zawalił się balkon, podobno jakaś kobieta z niego spadła. Przy wjeździe zaraz po lewej stronie w 1987 zrobili wykop pod fundamenty nowego domu, lecz nie zabezpieczyli tego i ściana z Wąskiej 55 (?) obsunęła się. http://www.tcz.pl/index.php?p=1,62,0...
5 lip 2019, o 10:13
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kolejowa Straż Pożarna

cd, fotografii ze zbiorów śp. Lidzińskiego
9 lip 2019, o 14:59
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: 2 Batalion Strzelców

zdjęcie zrobiono w grudniu 1934 r. udostępnione nam przez nasz fb. Czy rozpoznajecie miejsce ??
24 lip 2019, o 10:15
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Grzegorz Ciechowski

Druga część rozmowy
26 lip 2019, o 21:37
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: ul.Gdańska

Gdańska 14 Zawsze ciekawiła mnie historia tego domu :) Gdanska14_a.jpg Udało mi się wyszperać tylko kilka informacji. Gdy w prasie pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży domu, dołączono stary projekt willi: Gdanska_archiwum.jpg W aktach nadzoru budowlanego pod obecnym adresem (Gdańska 14) widnieją dwa...
autor: Cez
28 lip 2019, o 15:12
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Mapa z 1803 r.

Załączam porównanie obecnej wielkości Tczewa z początkiem XIX wieku - z tego okresu pochodzi najstarsza, dość dobrze odwzorowana mapa (chociaż autor mapy odchylił ją względem osi północ-południe, dlatego musiałem ją nieco obrócić do tego porównania).
autor: Cez
30 lip 2019, o 22:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Os. Witosa (Górki)

Ciekawe, skąd się wzięła ta relacja o Baumeierze? Po raz pierwszy ta postać pojawiła się w moim poście 5 lat temu >> https://dawnytczew.pl/forum/viewtopic.php?f=126&t=2034&start=10#p52797 To, co widnieje w tamtym poście, było efektem mojej wizyty u radnego osiedla Górki, który mi o tych wsz...