Znaleziono 252 wyniki

Powrót

autor: zielu
21 lis 2019, o 12:14
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Wojska Polskiego

Wystarczyło kilka lamp, aby w prosty sposób podkreślić efekty remontu elewacji kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 25.
autor: niespokojna66
23 lis 2019, o 14:37
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Osie

Nie ma też już w Osiu dawnego kościoła ewangelickiego przy Dworcowej 4. Patrząc na te pocztówki, widzę, że nie przetrwały też niektóre zabytkowe budynki w jego pobliżu, np. Hotel Raykowski. nie wiem czy gdzieś istnieje jakakolwiek publikacja o cmentarzach żydowskich (miejscach zbiorowego pochówku k...
autor: niespokojna66
1 gru 2019, o 19:52
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Ciekawy widoczek, wydaje mi się,że zdjęcie wykonano albo z wiaduktu albo z wieży ciśnień na terenie Starego Dworca...Tył kamienicy na ulicy Sambora 19 (?)
autor: niespokojna66
20 gru 2019, o 22:11
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Park Miejski

Pięknie pokolorowana wersja pocztówki, którą mamy na stronie./archiwum allegro/
autor: niespokojna66
20 gru 2019, o 22:27
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Widok prawdopodobnie z wieży ciśnień, nie widać jeszcze budynków na Paderewskiego, nasadzeń w parku ...ani toalety.../archiwum allegro/
autor: mzk
22 gru 2019, o 18:32
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Egzekucje tczewian jesienią 1939 r. - prochownia

Szanowni Państwo, jeszcze jedna sprawa. Na początku tego roku oglądałem w zbiorze IPN zdjęcia z ekshumacji. Nie pamiętam bardzo wielu szczegółów, ale - jak już mówiłem Łukaszowi - kopano również przy dość charakterystycznym murze. Jeżeli chodzi o mapy tego terenu....ja bym na miejscu zajmujących się...
autor: LukaszB
24 gru 2019, o 09:06
Skocz do działu
Skocz do tematu

Zdrowych i Wesołych Świąt!

Życzymy Wam Zdrowych, Wesołych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!
autor: Cez
3 sty 2020, o 15:30
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Most - sytuacja obecna

Polecam moje podsumowanie zawirowań wokół Mostu Tczewskiego w 2019 roku. Wszystko wyjaśnione w sposób chronologiczny. Za kilkanaście lat ten materiał będzie cenną pamiątką dzięki różnego rodzaju przebitkom ukazującym fazy znikania przęseł ESTB.

autor: niespokojna66
6 sty 2020, o 16:20
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wiatrak

Zdjęcie wiatraka od strony ulicy Wojska Polskiego
/wrota Tczewa/