Znaleziono 109 wyników

Powrót

autor: zielu
18 sie 2020, o 12:01
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Katastrofa lotnicza na Czyżykowie w 1969 r.

Tczewianie wspominają katastrofę z 1969 r. na naszym FB: Wiesława F.-J. - Pamiętam to zdarzenie doskonałe jakby to było wczoraj. Mieszkaliśmy przy Czyżykowskiej 66. Był upalny burzowy wieczór, wracałam z siostrami ze spaceru i będąc na 3 piętrze usłyszałyśmy potężny wybuch a blok naprzeciwko przy ul...
autor: zielu
28 sie 2020, o 14:37
Skocz do działu
Skocz do tematu

Kamienica przy ul. Kard. Wyszyńskiego 30

Prośba z naszego FB od pani Wiolety: Mam pytanie odnośnie kamienicy na Wyszyńskiego 30, obecnie mieści się w niej Old Pub. Mieszkamy tu już jakiś czas, niewiele wiemy o jej przeszłości. Dowiedziałam się tylko, że w czasie wojny była tam restauracja. Czy są jakieś zdjęcia i zapiski o pierwszym właści...
autor: zielu
31 sie 2020, o 08:12
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Zdobycie Tczewa przez Armię Czerwoną '45

Na portalu wiekdwudziesty.pl ukazało się tłumaczenie wspomnień niemieckiego oficera, Heinza Voellnera z walk o Gdańsk w 1945 roku. Wspomnienia zostały pierwotnie opublikowane w 1984 roku w czasopiśmie “Unser Danzig” w artykule pod tytułem “Die Abwehrkämpfe westlich Oliva und Zoppot Mitte März 1945”,...
autor: zielu
29 wrz 2020, o 13:08
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Bitwy pod Tczewem w rejonie Rokitek i Lubiszewa

Tymczasem na "Gedanarium" (taka fajna stronka na FB) wpis z dziennika Ulryka Werduma z 1670 r., nawiązujący do bitwy wojsk królewskich ze zbuntowanymi gdańszczanami pod Tczewem w 1577 r. "13 listopada nowego stylu, używanego w całej Polsce i Prusach, z Gdańska do Oruni, ćwierć mili. J...
autor: zielu
15 paź 2020, o 09:15
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Obrońców Westerplatte

Kamienica pod numerem 17 na zdjęciu z lat 50 (prywatne zbiory pani Anny, udostępnione na naszym FB):
autor: zielu
18 paź 2020, o 15:44
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ciepłe

Ciąg dalszy archeologicznych ciekawostek z Ciepłego (z portalu archeologia.com.pl) Zrekonstruowano pochówki wojowników z nekropolii w Ciepłem Czterej wojownicy pochowani z bogatymi darami grobowymi w centralnej części cmentarzyska w Ciepłem (Pomorskie) pochodzili ze Skandynawii – wykazały specjalist...
autor: zielu
18 paź 2020, o 15:59
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Nowy dworzec

Teren dworca kolejowego i najbliższej okolicy. Data nieznana - początek lat 90.? (zdjęcie z grupy FB "Tczewianie"):
autor: zielu
18 paź 2020, o 16:03
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Jagiellońska

Na grupie FB "Tczewianie" podają, że to fragment ul. Jagiellońskiej z "Ameryką". Ja sobie ręki uciąć nie dam ;)
autor: zielu
18 paź 2020, o 16:40
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Most Tczewski

Most, jeszcze przejezdny, czyli zdjęcie sprzed 2011 r. (zdjęcia z grupy FB "Tczewianie"):
autor: zielu
18 paź 2020, o 16:45
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Szkoła Podstawowa nr 8

Zdjęcie z grupy FB "Tczewianie", podpisane jako "pogorzelisko po baraku szkoły nr 8". Kiedy doszło do pożaru?