Znaleziono 82 wyniki

Powrót

autor: be-good
30 maja 2017, o 21:26
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Rybaki

To bliżej działobitni sprzed ponad 100 lat:

KLIKAĆ W TEN LINK (!) :) :

https://www.google.pl/maps/@53.9848177, ... 56!6m1!1e1
11 cze 2017, o 13:30
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Sławni ludzie w Tczewie

Piszą "onegdaj", więc być może poniższa notatka prasowa dotyczy przejazdu, o którym mowa w notce zamieszczonej przez Be-głóda http://www.dawnytczew.pl/forum/viewtopic.php?p=30828#p30828 Nie bardzo :) - "onegdaj" pierwotnie oznaczało "przedwczoraj" , nie "dawniejsz...
16 lis 2017, o 19:16
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczew w czasie I wojny światowej

O realiach I wojny światowej na Pomorzu nie naucza się w naszych szkołach wcale :nea . Nieopodal (Bory Tucholskie, Gniew, Bytów i inne) znajdowały się wielkie obozy jenieckie dla Rosjan. Zdarzały się tam ucieczki i przypadki sabotażu, również w naszej okolicy: Thorner Presse 04 01 1917.jpg (Thorner ...
17 lis 2017, o 22:54
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Historia w gazetach ukryta

Jutro być może napiszę o tych ludziach w Tczewie... :scratch
hanslian2.jpg
Dziś przy piątku rarytas prasowy sprzed 131 lat :oops: - czworouszny tczewski burek kupca Pellowskiego :nose :

Thorner Presse 09 09 1886.jpg
30 lis 2017, o 20:01
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wrzesień 39 r. i okupacja

Na stronie www. alamy. com od jakiegoś czasu można oglądać dwa zdjęcia niemieckiej propagandy według opisu wykonane w Tczewie 14 września 1939 roku. Opisane są tak :/ : Niemieccy uciekinierzy wracają do Tczewa. Wracają do obecnie oswobodzonej ojczyzny ze swoim drobnym dobytkiem. Niemcy wyzwoleni z p...
18 gru 2017, o 18:43
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. 30 Stycznia

Z dzisiejszego Ebay. Czy to Tczew, czy jednak Danzig? :scratch W tytule aukcji: "AK Echt Foto Gruß aus Dirschau Tczew Wohnhaus Danzig Westpr. 1914" WG mnie to nieistniejący dom z rogu 30 Stycznia i Wąskiej(?) :scratch [mention]Jadzia[/mention] zapewne jest w posiadaniu zdjęcia z Ewidencji...
18 gru 2017, o 21:51
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Adres rodziny Korinth (potem Korynt)

Cześć. Miałem i pewnie jeszcze mam (jakąś dalszą) rodzinę w Tczewie... Cześć :) Możliwe, że mamy jakieś tam powiązania rodzinne A ja 30 lat temu mieszkałem z Koryntami przez płot na Czyżykowie nad Wisłą :ok :) ... Niestety nie pamiętam ich imion :( ; Ś.P. profesor Breza wywodził to nazwisko od... k...
18 gru 2017, o 22:50
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Adres rodziny Korinth (potem Korynt)

Ponieważ [mention]Jadzia[/mention] się tu wirtualnie podśmiechiwa ;) - załączam link do fragmentu tekstu Brezy: https://books.google.pl/books/content?id=aEQrAQAAIAAJ&hl=pl&pg=PA49&img=1&pgis=1&dq=breza+pochodzenie+nazwisk+korynt&sig=ACfU3U1ZZJ9W-Tbvyb9bQIXVNyJOx-2frQ&edge...
26 gru 2017, o 16:29
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Mam to w Tczewie - detale architektoniczne

Koszulki DT jeżdżą po świecie i robią zdjęcia... Rzecz jasna nie sobie ;) Ostra Brama w Wilnie - medalion z Pogonią dzierżą dwa ewidentne gryfy : DSC05747.JPG Fryfki.jpg W Supraślu przed pałacem tamtejszych włókienniczych fabrykantów - bogini Ceres , niczym kiedyś u Muscatego w ogródku... IMG_201706...
26 gru 2017, o 22:26
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Mam to w Tczewie - detale architektoniczne

Nagrobki jako świadomie skomponowany fragment chodnika w Czeskim Krumlovie - Co to za akcja? Co ma symbolizować? :scratch Taka "artystowska" akcja w "artystowskiej" uliczce. Rozmawiałem z właścicielami sąsiedniej gospody; Cesky Krumlov do końca II wojny był zamieszkany głównie p...