Znaleziono 191 wyników

Powrót

autor: niespokojna66
11 sty 2019, o 17:28
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Stanisław Feisel - nauczyciel i harcerz

Szukałam, lecz znalazłam tylko potwierdzenie faktów, że pan Stanisław Feisel był komendantem hufca w Tczewie i o tym, że przeniesiono go do Lwowa. http://kpbc.uci.umk.pl/dlibra/plain-content?id=161926 "Sprawozdanie Oddziału Pomorskiego Związku Harcerstwa Polskiego za rok 1933" Teki Kociews...
autor: zunia
12 sty 2019, o 17:11
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Stanisław Feisel - nauczyciel i harcerz

1930- zwolniony od obowiązków nauczycielskich z powodu zaciagnięcia do odbycia normalnej służby wojskowej (już pracował w Tczewie): 1930_sl.wojsk.jpg https://jbc.bj.uj.edu.pl/Content/394317/PDF/NDIGCZAS019528_67786646.pdf Z książki "Panorama Harcerstwa Tczewa i Powiatu Tczewskiego w latach 1921...
autor: mzk
18 sty 2019, o 13:17
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wrzesień 39 r. i okupacja

Szanowni Państwo, cały czas natykamy się na coraz to "nowsze" fotografie Tczewa z okresu ostatniej wojny światowej. Chociaż niestety nie mogę go udostępnić (na razie) - w ramach kwerend służboych odkryłem kolejne zdjęcie - pochodzące najprawdopodobniej z września 1939 r. - pochodzące z nas...
autor: LukaszB
31 sty 2019, o 13:52
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: 8. urodziny Dawnego Tczewa

Pojawiają się pierwsze relacje z naszych urodzin ::dawnytczew
http://tczew.naszemiasto.pl/artykul/daw ... id,tm.html
W tym roku Honorowym Członkiem Dawnego Tczewa został @wawedec :997
autor: zunia
14 lut 2019, o 10:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kończewice

Dodatkowe informacje na temat kościoła ewangelickiego i jego lokalizacji zaczerpnięte z kroniki Koła Gospodyń Wiejskich (pisownia oryginalna): pamiętamy jeszcze kościół ewangelicki przed szkołą powszechną przy stawku kościół ewangelicki został przez członków spółdzielni rozebrany, a materiałem z Nie...
autor: Jadzia
15 lut 2019, o 21:04
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Czyżykowska

W związku z tym, że Fejsfaczek się poprawił i zdjęcia podsyłane w Messenger mają lepszą rozdzielczość (przez jakiś czas fotki w PW na FB miały 12 do 20 Kb), można zapodać materiały podsyłane na nasz profil FB. Bardzo sympatyczna Żaklina podesłała nam kilka ciekawych załączników. Zacznijmy od tych......
autor: Big Zbig
10 kwie 2019, o 12:14
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Pomniki i tablice pamiątkowe

Po poskładaniu w jedną całość istniejących i brakujących na tablicy liter, wydedukowałem następujący napis: na górze -"Staatspolizei Leitsstelle Danzig", na dole -"Ausendienststelle Dirschau", co oznacza : " Policja Państwowa Centrala Gdańsk,Placówka zamiejscowa Tczew"....
autor: Jadzia
20 maja 2019, o 21:51
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Szkoły

Obecnie na Ebay. Szkoły przy ul. Południowej:
s-l1600sp.jpg
Okupacja niemiecka.
autor: Wałasz
10 sty 2023, o 11:56
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Odcinek wału wiślanego odcinający Nieckę Czyżykowską

Lubię raz na kilka lat wracać do mojego pierwszego posta na tym Forum :) - BYĆ MOŻE wówczas, w 1937 roku uzupełniono wałowe zabezpieczenie tzw. Niecki Czyżykowskiej... ./download/file.php?id=53730 Tak, to jest prawidłowy trop. Czy mógłbyś podać, z jakiej gazety (nr, data) pochodzi ta relacja prasow...