Znaleziono 189 wyników

Powrót

autor: LukaszB
25 lis 2016, o 10:00
Skocz do działu
Skocz do tematu

Дорога в Тчев

Я сегодня расскажу вам про дорогу в Тчев, Как на пыльном перекрестке битых три часа Я стоял ошеломленный, вовсе проглядев Все видавшее на свете синие глаза. Вел колонну итальянцев однорукий серб, Под норвежским флагом фура проплелась, пыля, И мне честь, шагая мимо, отдал офицер В непривычном мне мун...
autor: Big Zbig
26 lis 2016, o 00:05
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Zespół Szkół Technicznych

W bibliotece "na Wyzwolenia", natknąłem się na okolicznościowe opracowanie z okazji 70 lecia Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Tczewie, wydane w roku 1996. Wynika z tego, że w roku 2016 minęło już 90 lat jego istnienia . Autorzy tej publikacji , bazując na zasobach szkolnego archiwum, bardzo...
autor: Jadzia
27 lis 2016, o 20:00
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kościół św. Józefa

Znalazłam - kalendarz na 1939 r. Niestety jakość bardzo kiepska, jest to skan ksera kalendarza (o ile nie skan ksera ksera :lol: ) - emka :hi https://dawnytczew.pl/forum/download/file.php?id=19997 Kalendarz można kupić na Allegro. Wrzucam fotkę lepszej jakości - z aukcji: e64fd69d468d81d11c707a57a3...
autor: niespokojna66
28 lis 2016, o 22:10
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Zamkowa

Zdjęcia ze zbiorów rodziny Orkwiszewskich- Zamkowa 27, budynek obecnie nie istnieje...
autor: zielu
28 lis 2016, o 23:00
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Statki Tczew

Mniej znaną kartą z historii "Tczewa" - tego, który zatonął w 1938 r. w Gdańsku - jest udział w dostawach broni na potrzeby wojny domowej w Hiszpanii. Co ciekawe, Polska była trzecim dostawcą uzbrojenia dla rządu republikańskiego po ZSRR i Francji. Gen. Franco otrzymywał z Polski pomoc pon...
3 gru 2016, o 21:25
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Szkoła Morska

Ten Facebook nie jest taki zły... Czasami zdarzają się perełki :twiddle Z naszego FB: Dopiero dzisiaj miałem okazję porównać to samo miejsce w dzisiejszym LO im. Marii Curie- Skłodowskiej ze zdjęciem wykonanym w dawnej Szkole Żeńskiej z 1912 r. odszukanym przez Pana Tadeusza Majewskiego. Trochę się ...
autor: Prusy Królewskie
6 gru 2016, o 19:07
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Herb Prus Królewskich - wisi w Tczewie?

Nikogo nie chciałem urazić swoją wypowiedzią -trochę co innego miałem na myśli. Ale skoro kogoś uraziłem -to bardzo przepraszam. Osobiście jestem wielkim miłośnikiem właśnie tego okresu w naszej historii -stąd mój nick. Bardzo bym chciał ,żeby ten okres był bardziej poznany i szanowany przez współcz...
8 gru 2016, o 22:14
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Altana w parku

"Misie" raczej nie :nea Była już o tym dyskusja: https://dawnytczew.pl/forum/viewtopic.php?f=129&t=70&start=90#p24070 Wygląda, że to okolice dzisiejszej pijalni. Na pierwszej pocztówce, którą załączyłeś, po prawej stronie widoczna jest (wg mnie) kamienica z "Uroczyskiem" ...
autor: zunia
9 gru 2016, o 10:50
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Knybawa

W starym numerze „ Jantarowych Szlaków ” (nr 4 z 1994 r.) znajduje się artykuł Romana Klima „Tuż obok Tczewa”, w którym opisał dwór w Knybawie: Poprzez betonowy, ale bardzo estetyczny w wyrazie, a więc tradycyjny stary mostek w Dryboku wkrótce dojdziemy do okazałego zespołu parkowo - pałacowego. Jes...
12 gru 2016, o 20:38
Skocz do działu
Skocz do tematu

Tczew w okresie stanu wojennego (1981-1983 r.)

Zachęcam do dzielenia się wspomnieniami, dokumentami i zdjęciami dot. Tczewa z okresu stanu wojennego.

Decyzja o internowaniu Romana Szlagowskiego:
1 dec.jpg
I świadectwo zwolnienia:
2 świad.jpg