Gdzie wykonano to zdjęcie?


Autor Tematu
kand
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Gdzie wykonano to zdjęcie?

#1

Post autor: kand »

Witam. Czy ktoś wie coś o miejscach zrobienia tych zdjęć? Za wszelkie sugestie dziękuje.
PS. zdjęcia wykonano na pewno w mieście Tczewie.
Załączniki
3.jpg
3.jpg (470.39 KiB) Przejrzano 3318 razy
3.jpg
3.jpg (470.39 KiB) Przejrzano 3318 razy
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Gdzie wykonano to zdjęcie?

#2

Post autor: Jadzia »

Ciotka moim zdaniem ma rację. Drugie, to chyba szpiatl św. Wincentego, co? :scratch

Boskie masz te fotki :)
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Gdzie wykonano to zdjęcie?

#3

Post autor: be-good »

kand pisze:Witam. Czy ktoś wie coś o miejscach zrobienia tych zdjęć? Za wszelkie sugestie dziękuje.
PS. zdjęcia wykonano na pewno w mieście Tczewie.
2. Jeszcze nie wiem :) Szpital jakoś nie podchodzi mi z powodu pojedynczych szybek w oknach na parterze = to raczej (na parterze) pomieszczenia magazynowe / przemysłowe... :scratch
Obrazek
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Gdzie wykonano to zdjęcie?

#4

Post autor: LukaszB »

Jadzia pisze:Ciotka moim zdaniem ma rację. Drugie, to chyba szpiatl św. Wincentego, co? :scratch

Boskie masz te fotki :)
Jestem pewien, że fota nr 2 to boczne wejście do szpitala św. Wincentego widziane od strony ul. Sambora. Widzę nawet po prawej stronie zarys Hali Miejskiej :) Do lat 70tych przez teren posesji sióstr zakonnych z Sambora przechodził chodnik i schody prowadzące do tego wejścia.
Załączniki
fragment_planu_1904_158.jpg
fragment_planu_1904_158.jpg (166.34 KiB) Przejrzano 3308 razy
fragment_planu_1904_158.jpg
fragment_planu_1904_158.jpg (166.34 KiB) Przejrzano 3308 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Gdzie wykonano to zdjęcie?

#5

Post autor: niespokojna66 »

Według mnie zdjęcie z budynkiem nie przedstawia Szpitala św . Wincentego. Podobnie jak Be-Good obstawiałabym jakiś magazyn, sklep, wysokości się nie zgadzają , inne okna (szyby i ramy w oknach górnych). Mam wrażenie, że ten budynek gdzieś już widziałam...
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Gdzie wykonano to zdjęcie?

#6

Post autor: LukaszB »

niespokojna66 pisze:Według mnie zdjęcie z budynkiem nie przedstawia Szpitala św . Wincentego. Podobnie jak Be-Good obstawiałabym jakiś magazyn, sklep, wysokości się nie zgadzają , inne okna (szyby i ramy w oknach górnych). Mam wrażenie, że ten budynek gdzieś już widziałam...
Tylko czy mamy jakieś zdjęcie szpitala od strony północnej?
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Gdzie wykonano to zdjęcie?

#7

Post autor: be-good »

LukaszB pisze:
niespokojna66 pisze:Według mnie zdjęcie z budynkiem nie przedstawia Szpitala św . Wincentego. Podobnie jak Be-Good obstawiałabym jakiś magazyn, sklep, wysokości się nie zgadzają , inne okna (szyby i ramy w oknach górnych). Mam wrażenie, że ten budynek gdzieś już widziałam...
Tylko czy mamy jakieś zdjęcie szpitala od strony północnej?
Obrazek Obrazek

Jak wiesz, NIE.
Mamy plan pierwszego piętra zamieszczony w odpowiednim dziale Forum przez Zeta48. Ilość okien(ek) na pietrze - CHYBA zgadza się. Spadek płaszczyzny dachu - zgadza się. Spadek terenu w pierwszym planie - się zgadza. Mogły to być (piszę o tych z pojedynczymi szybkami) okna szpitalnych magazynów, pralni, czy czort wie czego innego.
Ale to wszystko jeszcze jest jednak dalekie od przekonującego dowodu...
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Gdzie wykonano to zdjęcie?

#8

Post autor: LukaszB »

be-good pisze:Jak wiesz, NIE
Właśnie tego nie jestem taki pewny. Pojawiały się fotografie z nieznanym budynkiem w tle, którym mógł być szpital, niestety mimo porannych poszukiwań nie mogę ich odnaleźć. W samym temacie zakładu mamy fotkę, która moim zdaniem pokazuje to miejsce
Obrazek
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Gdzie wykonano to zdjęcie?

#9

Post autor: zet48 »

Łukasz Ci ranni żołnierze moim zdaniem stają przy frontowej stronie szpitala ...dowodem może być poniższe zdjęcie. Widzimy tu te same drzwi, okna i obniżenie terenu.

Obrazek
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Gdzie wykonano to zdjęcie?

#10

Post autor: niespokojna66 »

Ja mam teorię, że osoba, która robiła te zdjęcia, mogła je robić jednego dnia - statek, budynek, muszla,po kolei.Moim zdaniem może to być budynek browaru- na dole piwnice do beczek.U góry jest jakiś napis (tylko jaki?). To moja koncepcja - kto był na wystawie o browarnictwie może posiada jakieś zdjęcia.Wtedy można by to ewentualnie porównać.
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
ODPOWIEDZ