Suchostrzygi

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Cez
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 490
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:11
Lokalizacja: Tczew Suchostrzygi
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Re: Suchostrzygi

#31

Post autor: Cez »

Zdjęcia z tego tematu mnie powaliły :) Dlugo szukałem jakichs archiwalnych fotek Suchostrzyg.

Prosba do Was - czy ktos dysponuje fotkami Suchostrzyg ze wstepnych etapów budowy osiedla lub nawet przed, przedstawiające pola i sady? Najbardziej mi zalezy na Topolowej, na terenie pomiędzy Cariną, SP12, a Al .Solidarnosci. Niestety nie było mnie na swiecie gdy na tym terenie nie było nic, a chcialbym to zobaczyc :)
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Suchostrzygi

#32

Post autor: LukaszB »

Cez pisze:Zdjęcia z tego tematu mnie powaliły :) Dlugo szukałem jakichs archiwalnych fotek Suchostrzyg.

Prosba do Was - czy ktos dysponuje fotkami Suchostrzyg ze wstepnych etapów budowy osiedla lub nawet przed, przedstawiające pola i sady? Najbardziej mi zalezy na Topolowej, na terenie pomiędzy Cariną, SP12, a Al .Solidarnosci. Niestety nie było mnie na swiecie gdy na tym terenie nie było nic, a chcialbym to zobaczyc :)
Żebyś za szybko nie wstał powiem, że za obecna Cariną było lotnisko polowe :whistle
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

mieczy
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 589
Rejestracja: 5 mar 2011, o 12:35
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 221 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Suchostrzygi

#33

Post autor: mieczy »

zunia pisze:Fotka z 1966 roku - szkolny brodzik kąpielowy
Czy jest to w miejscu, gdzie dziś jest ciąg sklepów - meblowo/rowerowo/pizza/rolety ? :scratch
Awatar użytkownika

geo
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 303
Rejestracja: 9 lut 2011, o 19:00
Lokalizacja: Lunały a teraz Kunzendorf
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Suchostrzygi

#34

Post autor: geo »

mieczy pisze:
zunia pisze:Fotka z 1966 roku - szkolny brodzik kąpielowy
Czy jest to w miejscu, gdzie dziś jest ciąg sklepów - meblowo/rowerowo/pizza/rolety ? :scratch
:lol:
viewtopic.php?f=22&t=622&start=10#p22361" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Cez
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 490
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:11
Lokalizacja: Tczew Suchostrzygi
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Re: Suchostrzygi

#35

Post autor: Cez »

Czyli nikt nie ma fotek sprzed Budowy Suchostrzyg, zwłaszcza okolic naprzeciw Nomi? :(

Pytanie - jaką funkcje pełnił dworzec PKP na Scuhostrzygach? Czy dawniej, gdy była tam tylko wieś, była to mała stacja pasażerska czy tylko towarowa? Jesli towarowa to jakie towary tam pozostawiano czy zabierano?
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Suchostrzygi

#36

Post autor: zet48 »

Próbowałeś szukać informacji w Sekcji Historii Miasta? Tam możesz znaleźć kilka zdjęć i informacji co znajdowało się na terenach o które pytasz ...ale wydaje mi się że nic prócz pól uprawnych stopniowo przekształcanych w osiedla tam nie było.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Cez
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 490
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:11
Lokalizacja: Tczew Suchostrzygi
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Re: Suchostrzygi

#37

Post autor: Cez »

Ja wiem, ze tam pewnie nic nie bylo, ale chce zobaczyc to na wlasne oczy :D Przykladowo Piotrowo pamietam jak bylo tylko polem, a dzis jest spore osiedle. Niestety nie było mi dane zobaczyc Suchostrzyg w podobnym stanie, chocby na zdjeciu, dlatego mam nadzieje, ze moze ktos kiedys cyknał jakies fotki okolic Cariny w drodze na Gdansk, gdy było tam tylko Malinowo, sady i pola ;)

A co z tym dworcem na Suchostrzygach? Wie ktos? ;)
Awatar użytkownika

mirza3
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 499
Rejestracja: 6 lut 2011, o 20:29
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 382 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Suchostrzygi

#38

Post autor: mirza3 »

Cez pisze:A co z tym dworcem na Suchostrzygach? Wie ktos? ;)
Stacja Suchostrzygi powstała w związku z budową, oddanej do użytkowania w roku 1912, łącznicy Suchostrzygi - Zajączkowo Tczewskie, która połączyła kierunek chojnicki ze stacją rozrządową w Zajączkowie. W latach 1913-1917 stacja Suchostrzygi stanowiła zaplecze budowlane dla Zajączkowa Tczewskiego.
"To co daje nam szczęście, nie jest fikcją"
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Suchostrzygi

#39

Post autor: be-good »

Cez pisze:...może ktoś kiedyś cyknął jakieś fotki okolic Cariny w drodze na Gdańsk, gdy było tam tylko Malinowo, sady i pola
Istnieje bardzo stara pocztówka z okolicami malinowskiej cegielni oglądanej z dystansu z trzech punktów:

Obrazek

Obrazek

Patrz: viewtopic.php?p=4260#p4260" onclick="window.open(this.href);return false;

Pomocą w namierzeniu tych punktów może być jedynie spokojna analiza stuletnich map pod kątem naniesionych poziomic.
Pamiętajmy o wielkich robotach ziemnych, które miały później miejsce przy rozbudowie łącznika kolejowego Górki - Zajączkowo,
prace te pociągnęły za sobą budowę nasypów, wiaduktów a nawet zmianę nurtu tzw. "Milenu":

Obrazek
Patrz: viewtopic.php?p=5136#p5136" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Suchostrzygi

#40

Post autor: zet48 »

Dziś to okolice ulic Brzozowej i Jarzębinowej :ok
Załączniki
mapa1.jpg
mapa1.jpg (285.94 KiB) Przejrzano 1854 razy
mapa1.jpg
mapa1.jpg (285.94 KiB) Przejrzano 1854 razy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
ODPOWIEDZ