Wystawa Tczew 1920 - Droga do Niepodległej

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Wystawa Tczew 1920 - Droga do Niepodległej

#1

Post autor: LukaszB »

Serdecznie zapraszamy na wystawę zorganizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną dla uczczenia 100-lecia powrotu Tczewa do Polski.
Uroczyste otwarcie w czwartek 14.11 o 17:30 – 19:00 w filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przy ul. Jagiełły 8

Projekt ma na celu upowszechnienie wśród mieszkańców Tczewa wiedzy nt. tczewskiej drogi do niepodległości, ukazanie nastrojów jakie panowały w mieście, zarówno przed odzyskaniem niepodległości w 1920 roku, w trakcie, jak i po przyłączeniu Pomorza do Polski. Ma również na celu przybliżenie postaci związanych z działalnością na rzecz przyłączenia Tczewa do Polski.

Tczew 1920 – Droga do Niepodległej to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie realizowany we współpracy z Oddziałem Kociewskim Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego i Tczewskim Klubem Morsów „Przerębel”. W ramach projektu powstanie wystawa oraz katalog. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.
Niepodległa

Dodatkowym wydarzeniem zaplanowanym w ramach projektu będzie wydarzenie o charakterze plenerowym, w trakcie którego tczewskie morsy zorganizują kąpiel z okazji zbliżającego się 100-lecia powrotu Tczewa do Polski połączoną z promocją wystawy Tczew 1920 – Droga do Niepodległej. Na koniec wszyscy uczestnicy trzymając w dłoniach katalog "Tczew 1920 - Droga do Niepodległej" staną do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Kąpiel morsów ma także symboliczne znaczenie i nawiązuje do Zaślubin Polski z Morzem z 10 lutego 1920 r., które odbyły się po przyłączeniu Pomorza (w tym Tczewa) do Polski.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ