"Ścieżka zdrowia" w Tczewskim Domu Kultury

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

makapaka
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 9
Rejestracja: 26 lis 2014, o 09:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: "Ścieżka zdrowia" w Tczewskim Domu Kultury

#11

Post autor: makapaka »

Jadzia pisze: Ciekawe, jaka jest szansa na to, że wspominane nagrania i zdjęcia jeszcze istnieją/nie zostały zniszczone...
W roku 2014 IPN nagrał rozmowę z panem Graczykiem. Nie jest ona łatwo dostępna w biurze udostępniania ale udało mi się do niej dotrzeć. Jak już dorwę w swoje łapki to postaram się coś więcej napisać.
Za ten post autor makapaka otrzymał podziękowanie:
Jadzia (11 lis 2016, o 22:16)
Ocena: 12.5%
F.Franco do Hitlera: Sądziłem, że Niemcy są wyżsi.

Marek.p
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2022, o 14:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Płeć:
Kontakt:

Re: "Ścieżka zdrowia" w Tczewskim Domu Kultury

#12

Post autor: Marek.p »

Tak pamiętam byłem już zatrzymanym na kolędzie MO. Jak przywieźli wieczorem uczestników dyskoteki i zrobiono im ponowną ścieżkę zdrowia niektórzy trafili do mnie pod cele byli pobici i opowiadali jak ROMO wpadło na dyskotekę przerwali ją i kazali wszystkim uczestnikom wychodzić przez szpaler utworzony przez MO każdy z uczestników dostał pały dziewczęta i chłopacy tyle że dziewczęta wypuszczono a chłopaków przewieziono na MO i pobito ich ponownie a milicja nie przyjechała w odwecie pod muzy na dyskotekę tylko jeden z zatrzymanych wcześniej powiedział podczas pałowania że uczestnicy którzy brali udział dzień wcześniej w zajściach ulicznych som pod Muzami nazwisko to zostawię dla siebie i niektórych osób którzy to słyszeli jak na korytarzu w komendzie go pałowali a on krzyczał że tam som wszyscy którzy brali udział powiem tylko tyle sporządzono nam piekło nie życzę tego nikomu co tam przeszliśmy jestem jednym ze skazanych prawomocnym wyrokiem za te zajścia.
ODPOWIEDZ