Upamiętnienie poległych

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
tomek15
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 332
Rejestracja: 7 lip 2011, o 18:08
Lokalizacja: Niemcy
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Upamiętnienie poległych

#1

Post autor: tomek15 »

Z pewnoscia jestem ostatnia osoba ktora ma cos przeciwko temu aby oddawac hold poleglym i zamordowanym osobom. Przedewszystkim wielkie uklony w strone organizatorow corocznych uroczystosci zwiazanych z uczczeniem ofiar "Swinskiego Rynku".
Chcialbym jednak zaproponowac aby zastanowic sie nad organizacja ogolnej uroczystosci dla upamietnienia WSZYSTKICH ofiar cywilnych naszego miasta ktore polegly oraz zostaly zamordowane w latach 1939-1945. Tczew lezal zawsze na historycznych rozdrozach europy. Okres 1939-1945 zebral w Tczewie wyjatkowo krwawe zniwo wsrod mieszkancow naszego miasta . Kiedy jedni gineli w 1939 roku z reki nienawistnego sasiada drudzy od kul niemieckich karabinow natomiast kolejni gineli w gruzach oraz od ran spowodowynych bombami sowieckich nalotow.
Mysle ze warto jest sie zastanowic nad centralna uroczystoscia dla upamietnienia wszystkich ofiar cywilnych Tczewa.
Dawny Tczew oraz Inicjatywa Obywatelska w swojej dzialalnosci juz nie raz dowiodly ze sa w stanie osiagnac czegos co wydawalo sie byc niewykonalne.

Wiadomo ze propozycja i zorganizowanie takiej rocznicy i swieta wymaga rozwaznego oraz dokladnego planowania z uwzglednieniem i planowaniem wielu spraw.
Osobiscie bardzo chetnie wespre swoja praca i wiedza prace nad taka uroczystoscia.

Jestem ciekaw co inni forumowicze masla na ten temat.
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Upamiętnienie poległych

#2

Post autor: LukaszB »

Jestem za, tylko najpierw musielibyśmy usiąść z historykami i rozpocząć od ustalania listy ofiar zbrodni.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ