Stare monety w Tczewie lub okolicy

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.

Autor Tematu
Marcinek
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2018, o 14:17
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Stare monety w Tczewie lub okolicy

#1

Post autor: Marcinek »

Cześć wszystkim.
Może najpierw napiszę trochę o mnie. Jestem z zamiłowania numizmatykiem i przy okazji zachęcam każdego również do zainteresowania się tematyką zbierania starych monet i nie tylko. Wiecie może czy w Tczewie, albo w bliskiej okolicy znajdę jakieś miejsca gdzie mogę zobaczyć lub poszukać starych monet w celach kolekcjonerskich? Czytam na bieżąco artykuły w http://www.skarbnicanarodowa.info.pl jednak jeśli chodzi o same miejsca poszukiwań to niewiele wiem. Zalezy mi na tym, bo chcę aby moja kolekcja cały czas się rozrastała :)
Awatar użytkownika

Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Stare monety w Tczewie lub okolicy

#2

Post autor: Big Zbig »

Poszukiwanie monet (i nie tylko) na własną rękę, to bardzo śliski grunt. Za złapanie na gorącym uczynku, nawet z saperką w ręku grozi do 2 lat odsiadki. Radzę sformalizować swoją pasję poprzez uczestnictwo w jednej z licznych grup eksploracyjnych, mających pozwolenie na taką działalność.
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Stare monety w Tczewie lub okolicy

#3

Post autor: LukaszB »

Zachęcam do kontaktu z @@mig21 który jest prezesem Klubu Odkrywców Pomorza.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ