Strona o Moście Tczewskim


tcz45
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2012, o 14:06
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Strona o Moście Tczewskim

#21

Post autor: tcz45 »

na nowo zmontowałem coś o moście
" onclick="window.open(this.href);return false;

i dawne już ze środka jednej z wież
" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Strona o Moście Tczewskim

#22

Post autor: LukaszB »

Drodzy forumowicze nie wypada się chwalić, ale co mi tam. Napisał do mnie profesor Ramm (ten Ramm ):yahoo

Dear Mr Brzadkowski,

Many, many thanks!!! I did look at all details of your new website at once. It is really amazing and as I feel it is important, too. In creating this website you have done a great work. My congratulations! And I hope that this website will be a contribution that the old bridge will be restored in the near future what is neccessary indeed.

Thank you and all other people which were involved in this projekt. Now I am waiting for the German edition, as I am not able to read the Polish texts.

Kind regards,

Wieland Ramm

:hurra

Be -good przetłumaczysz? :help :hi
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Strona o Moście Tczewskim

#23

Post autor: be-good »

LukaszB pisze:Napisał do mnie profesor Ramm (ten Ramm ):yahoo

Dear Mr Brzadkowski,

Many, many thanks!!! I did look at all details of your new website at once. It is really amazing and as I feel it is important, too. In creating this website you have done a great work. My congratulations! And I hope that this website will be a contribution that the old bridge will be restored in the near future what is neccessary indeed.

Thank you and all other people which were involved in this projekt. Now I am waiting for the German edition, as I am not able to read the Polish texts.

Kind regards,

Wieland Ramm
Drogi Panie ŁeB,
Wielkie, wielkie dzięki!!! Przyjrzałem się w końcu wszystkim szczegółom Waszej nowej strony. Jest naprawdę zadziwiająca i, jak to czuję, jest również ważna. Tworząc tą stronę dokonaliście wspaniałej pracy. Moje gratulacje! I mam nadzieję, że ta strona będzie wkładem do tego, że stary most będzie odtworzony/ odbudowany w bliskiej przyszłości, co jest zaiste konieczne.
Dziękuję Panu i innym ludziom, którzy byli zaangażowani w ten projekt. Teraz oczekuję niemieckiej edycji, jako że nie jestem w stanie czytać polskich tekstów.
Wyrazy szacunku,
Wieland Ramm
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Strona o Moście Tczewskim

#24

Post autor: LukaszB »

O stronce pojawiły się artykuły w Gazecie Tczewskiej i Dzienniku Tczewskim
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Strona o Moście Tczewskim

#25

Post autor: zet48 »

Info do Radia Gdańsk też już poleciało :ok
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

riot
Administrator
Administrator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1045
Rejestracja: 18 sty 2011, o 08:36
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 432 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Strona o Moście Tczewskim

#26

Post autor: riot »

Strona od dziś dostępna także w języku niemieckim, @Ramses74 dzięki za tłumaczenie. :ok
Załączniki
DE.JPG
DE.JPG (196.07 KiB) Przejrzano 1769 razy
DE.JPG
DE.JPG (196.07 KiB) Przejrzano 1769 razy
Awatar użytkownika

Chris
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Strona o Moście Tczewskim

#27

Post autor: Chris »

Chciałbym zasugerować jedną rzecz. Na Politechnice Gdańskiej, gdzie studiuje, w budynku Gmachu Głównego i tzw. Gmachu B znajduje się obszerny opis Mostu Tczewskiego, zaprezentowany w formie kliku(nastu) tablic na ścianach korytarzy. Widnieją na nich opisy szczegółów technicznych, oryginalne ryciny z wizualizacjami z epoki, fragmenty rysunków technicznych i architektonicznych. Dodatkowo rys historyczny grupy architektów i inżynierów. Tak szerokiego zbioru dokumentacji nie widziałem jeszcze nigdzie. Sądzę że po zredagowaniu w formę nadającą się do prezentacji na stronie www byłyby cennym dodatkiem do Strony Domowej Mostu.
Oczywiście po identyfikacji autora i ewentualnej zgodzie na taki zabieg. Sądzę że autor tych tablic posiada na pewno znacznie więcej materiałów dotyczących Mostu i procesu jego projektu i budowy - nie wszystko dało się zmieścić na ściennym opracowaniu.
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Strona o Moście Tczewskim

#28

Post autor: Jadzia »

Chris pisze:Na Politechnice Gdańskiej, ...
Opracowania z Politechniki w tym temacie, czytałam gdzieś w necie. No i zapewne mam je gdzieś na dysku :lol: (łot, taki standard u mnie ostatnio, że się gubię)
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Strona o Moście Tczewskim

#29

Post autor: zielu »

Chris pisze:Oczywiście po identyfikacji autora i ewentualnej zgodzie na taki zabieg.
W przygotowaniu prezentacji z całą pewnością "maczali" palce dr Waldemar Affelt i - chyba też - prof. Zbigniew Cywiński. Z dr Affeltem koordynator ŁeB jest w kontakcie. Zresztą w kwietniu tego roku łaziliśmy trochę po moście :) :
malinowski.jpg
malinowski.jpg (64.44 KiB) Przejrzano 1794 razy
malinowski.jpg
malinowski.jpg (64.44 KiB) Przejrzano 1794 razy
Z kolei w 2001 r. rys historyczny i stan techniczny mostu przedstawili w swojej pracy mgr inż. Maciej Malinowski (jest w stałym kontakcie z tczewskim Starostwem) oraz dr hab. inż. Krzysztof Żółtowski.
affelt.jpg
affelt.jpg (116.13 KiB) Przejrzano 1794 razy
affelt.jpg
affelt.jpg (116.13 KiB) Przejrzano 1794 razy
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

riot
Administrator
Administrator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1045
Rejestracja: 18 sty 2011, o 08:36
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 432 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Strona o Moście Tczewskim

#30

Post autor: riot »

Dodany język angielski, @be-good dzięki za tłumaczenie.
Załączniki
en.JPG
en.JPG (186.53 KiB) Przejrzano 1775 razy
en.JPG
en.JPG (186.53 KiB) Przejrzano 1775 razy
ODPOWIEDZ