Ul. Obr. Westerplatte 2

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Willa na ul. Obr. Westerplatte 2

#1

Post autor: zet48 »

Najbardziej mi szkoda willi na ul. Westerplatte
Załączniki
SDC11790.jpg
SDC11790.jpg (132.7 KiB) Przejrzano 2147 razy
SDC11790.jpg
SDC11790.jpg (132.7 KiB) Przejrzano 2147 razy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Willa na ul. Obr. Westerplatte 2

#2

Post autor: Jadzia »

Popadająca w ruinę willa wybudowana dla Bruno Alera, w latach PRL (?) mieścił się tam bank
Villa.jpg
Villa.jpg (128.27 KiB) Przejrzano 2137 razy
Villa.jpg
Villa.jpg (128.27 KiB) Przejrzano 2137 razy
villa1.jpg
villa1.jpg (149.9 KiB) Przejrzano 2137 razy
villa1.jpg
villa1.jpg (149.9 KiB) Przejrzano 2137 razy
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Willa na ul. Obr. Westerplatte 2

#3

Post autor: Jadzia »

LukaszB pisze:- Obr. Westerplatte 2 viewtopic.php?p=2834&sid=a683e132b35398 ... 9302#p2834" onclick="window.open(this.href);return false;
Coś w kwestii tego budynku się dzieje. Wczoraj wchodził tam jeden gość, natomiast dzisiaj trójka ludzi (w tym z aparatem). Nie posiadam fotki budynku więc pytam: czy była tam wcześniej tabliczka na drzwiach, informująca o groźbie zawalenia? Takowa mi dzisiaj po południu śmignęła przed oczyma (niestety nie miałam aparatu i czasu na zatrzymanie się). Mam obawy, że przypieczętowano rozbiórkę budynku :nea
Awatar użytkownika

aga_piet
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 670
Rejestracja: 30 sty 2011, o 17:30
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Willa na ul. Obr. Westerplatte 2

#4

Post autor: aga_piet »

Wydaje mi się, że nie było żadnej tabliczki. I nie sądzę, aby ktokolwiek zgodził się na rozbiórkę. Jeśli już - rozbiórkę z rekonstrukcją.
Ostatnio oburzyłam się, bo w starej Oliwie (gdzie pracuję) zauważyłam, że robotnicy bestialsko rozwalają przepiękną drewnianą werandę w starej kamienicy. Dechy tylko fruwały, nie zostało z niej nic. Po czym okazało się, że zbudowali nową, ładną kopię poprzedniej. To już któraś z kolei zrekonstruowana weranda. Po dłuższym czasie nie widać różnicy między nimi, a tymi sąsiadującymi oryginałami.
Jeśli będą chcieli zrobić krzywdę tej willi przy Westerplatte 2 - oflagujemy się i nie oddamy! :ok
Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Willa na ul. Obr. Westerplatte 2

#5

Post autor: LukaszB »

aga_piet pisze:Wydaje mi się, że nie było żadnej tabliczki. I nie sądzę, aby ktokolwiek zgodził się na rozbiórkę. Jeśli już - rozbiórkę z rekonstrukcją.
Ostatnio oburzyłam się, bo w starej Oliwie (gdzie pracuję) zauważyłam, że robotnicy bestialsko rozwalają przepiękną drewnianą werandę w starej kamienicy. Dechy tylko fruwały, nie zostało z niej nic. Po czym okazało się, że zbudowali nową, ładną kopię poprzedniej. To już któraś z kolei zrekonstruowana weranda. Po dłuższym czasie nie widać różnicy między nimi, a tymi sąsiadującymi oryginałami.
Jeśli będą chcieli zrobić krzywdę tej willi przy Westerplatte 2 - oflagujemy się i nie oddamy! :ok
Rozmawiałem ostatnio z p. konserwator i wydaje mi się, że rzadko który zabytek jest zaniedbany z powodu rzeczywistej biedy właściciela. Większość niestety z rozmysłem czeka na nakaz rozbiórki budynku, ponieważ ziemia na którym on się znajduje jest o wiele więcej warta. Jeżeli tylko otrzymamy uprawnienia społecznego opiekuna zabytków to zmusimy miasto aby wystąpiło do sądu zgodnie z opinią Naczelnego Sądu Administracyjnego http://www.zarzadcy.com.pl/aktualnosci/ ... e/116.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

aga_piet
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 670
Rejestracja: 30 sty 2011, o 17:30
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Willa na ul. Obr. Westerplatte 2

#6

Post autor: aga_piet »

A wiadomo kto jest właścicielem tego budynku?
Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Willa na ul. Obr. Westerplatte 2

#7

Post autor: LukaszB »

aga_piet pisze:A wiadomo kto jest właścicielem tego budynku?
Powiem tylko, że stolarz z Miłobądza :whistle
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Willa na ul. Obr. Westerplatte 2

#8

Post autor: zielu »

LukaszB pisze:
aga_piet pisze:A wiadomo kto jest właścicielem tego budynku?
Powiem tylko, że stolarz z Miłobądza :whistle
Tylko on? Jeśli nic się nie zmieniło od początku roku, to udziały w nieruchomości są podzielone między Skarb Państwa i prywatnych właścicieli. Taka mieszanka dla niszczejących wartościowych obiektów jest chyba najgorsza...
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Willa na ul. Obr. Westerplatte 2

#9

Post autor: Jadzia »

Dzisiaj looknęłam na budynek. Wiszą dwie tabliczki z informacją o zakazie wejścia i groźbie zawalenia oraz o pracach rozbiórkowych :cray2
Awatar użytkownika

aga_piet
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 670
Rejestracja: 30 sty 2011, o 17:30
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Willa na ul. Obr. Westerplatte 2

#10

Post autor: aga_piet »

Do tej pory widziałam tylko tabliczkę "grozi zawaleniem", dziś jednak z przeciwnej strony ulicy dostrzegłam, że pod spodem jest druga... Takiej treści się obawiałam :cry
A może dałoby rady gdzieś się dowiedzieć o szczegóły, np. u miejskiego konserwatora? Przecież nie można tak se ot - rozebrać zabytkowej willi... :cry
Może chodzi o to, że aby zrekonstruować, trzeba i tak przeprowadzić prace rozbiórkowe?
Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!
ODPOWIEDZ