Obrona Terytorialna Kraju

Bitwy, Umocnienia, Wojsko
Regulamin forum
1. Zamieszczamy posty dotyczące obszarów w promieniu 100km od Tczewa
2. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Obrona Terytorialna Kraju

#1

Post autor: LukaszB »

Mało osób wie (ja do niedawna także), że w szpitalu rehabilitacyjnym była jednostka wojskowa a raczej OTK i teren aż do schodów (wtedy nieistniejących) był ogrodzony. Schron prawdopodobnie służył jako podręczny magazyn. Kilka lat temu ktoś niestety wyrwał strop :(
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Obrona Terytorialna Kraju

#2

Post autor: Jadzia »

Kilka pytań. W jakich latach? Co to jest OTK? :oops: Jakieś zdjęcia tego schronu?
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Obrona Terytorialna Kraju

#3

Post autor: LukaszB »

Jadzia pisze:Kilka pytań. W jakich latach? Co to jest OTK? :oops: Jakieś zdjęcia tego schronu?
Obrona Terytorialna Kraju to drugorzędne jednostki wojskowe zajmujące się teoretycznie "walką na terenie kraju" w czasie wojny. W praktyce były to jednostki budowlane, porządkowe i wartownicze. Powstały w latach 60tych. Nasz tczewski OT był związany z koleją. Niestety nie wiem kiedy pojawiły się u nas i kiedy się wyprowadziły :(
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Martini
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 35
Rejestracja: 1 lis 2011, o 22:39
Znajomość języków obcych: angielski, francuski
Lokalizacja: Tczew/Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Obrona Terytorialna Kraju

#4

Post autor: Martini »

LukaszB pisze:
Jadzia pisze:Kilka pytań. W jakich latach? Co to jest OTK? :oops: Jakieś zdjęcia tego schronu?
Obrona Terytorialna Kraju to drugorzędne jednostki wojskowe zajmujące się teoretycznie "walką na terenie kraju" w czasie wojny. W praktyce były to jednostki budowlane, porządkowe i wartownicze. Powstały w latach 60tych. Nasz tczewski OT był związany z koleją. Niestety nie wiem kiedy pojawiły się u nas i kiedy się wyprowadziły :(
znalazłam jeszcze nr jednostki wojskowej: 3647.

szperam dalej, może znajdę odpowiedzi na nurtujące pytania ;-)
'dziś nie może zostać oddzielone od wczoraj, ani od jutra'
F. Chatelet

historia, fizyka, matematyka, informatyka --> http://chomikuj.pl/emdaka
ODPOWIEDZ