Niezrealizowane pomysły i przedsięwzięcia w Tczewie

Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Niezrealizowane pomysły i przedsięwzięcia w Tczewie

#71

Post autor: LukaszB »

Jadzia pisze: 11 wrz 2017, o 20:42 Z którego roku te cuda?

1957
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

mzk
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 389
Rejestracja: 21 lut 2011, o 15:14
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Kontakt:

Re: Niezrealizowane pomysły i przedsięwzięcia w Tczewie

#72

Post autor: mzk »

zunia pisze: 20 mar 2017, o 13:00 Miasto me widzę ogromne

W 1946 r. Miejska Rada Narodowa podjęła uchwałę o włączeniu w granicę miasta gromad Suchostrzygi, Bałdowo i Lisewo. Usytuowany po obu stronach rzeki Tczew może byłby połączony pięknym i zadbanym mostem.
Tczew_Lisewo.jpg

Suchostrzygi włączono do Tczewa w 1952 r., o przyłączeniu Lisewa wspomniano w latach 60. viewtopic.php?p=2528#p2528
Obrazek



W zasadzie w 1952 r. nie włączono Suchostrzyg do Tczewa, tylko do nowo powstałego powiatu miejskiego. Nie było to równoważne z włączenie go w granice miasta.

mzk
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 389
Rejestracja: 21 lut 2011, o 15:14
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Kontakt:

Re: Niezrealizowane pomysły i przedsięwzięcia w Tczewie

#73

Post autor: mzk »

LukaszB pisze: 14 wrz 2017, o 07:22
Jadzia pisze: 11 wrz 2017, o 20:42 Z którego roku te cuda?

1957


Pewna niekonsekwencja urzędników - ulica Stalina przestała istnieć w ostatnich tygodniach 1956 r. Inna kwestia, że występuje nazwa ul. Skarszewskiej. Nie pamiętam, by w jakimkolwiek dokumencie po 1952 r., a przejrzałem ich tysiące, pojawiała się ta nazwa. Im bardziej się zastanawiam, myślę, że z datacją dokumentu jest jakiś problem.
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Niezrealizowane pomysły i przedsięwzięcia w Tczewie

#74

Post autor: LukaszB »

mzk pisze: 14 wrz 2017, o 20:19
LukaszB pisze: 14 wrz 2017, o 07:22
Jadzia pisze: 11 wrz 2017, o 20:42 Z którego roku te cuda?

1957


Pewna niekonsekwencja urzędników - ulica Stalina przestała istnieć w ostatnich tygodniach 1956 r. Inna kwestia, że występuje nazwa ul. Skarszewskiej. Nie pamiętam, by w jakimkolwiek dokumencie po 1952 r., a przejrzałem ich tysiące, pojawiała się ta nazwa. Im bardziej się zastanawiam, myślę, że z datacją dokumentu jest jakiś problem.

To musiał być zapewne rok 1947
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Cez
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 490
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:11
Lokalizacja: Tczew Suchostrzygi
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Re: Niezrealizowane pomysły i przedsięwzięcia w Tczewie

#75

Post autor: Cez »

Legendarne 10 hal Flextronics

Bardzo długo szukałem grafiki, pokazującej pierwotny plan na 10 hal kompleksu Flextronics (grafika ta krążyła w prasie pod koniec lat 90-tych, ale nikt jej do sieci nie wrzucił). Wiem, że do dziś taka makieta jest we Flexie, ale rzeczniczka prasowa Flexa odmówiła mi zrobienia zdjęcia :/ Pozostaje nam jedynie niskiej jakości filmik promocyjny Tczewa, ostatnio wrzucony przez oficjalny kanał miasta na YT (7:12):



Jakby ktoś z Was pracował we Flexie i mógł zrobić zdjęcie tej makiety w jakości HD, to byłbym wdzięczny :)
Załączniki
Flex3.jpg
Flex2.jpg
Flex1.jpg
Awatar użytkownika

Cez
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 490
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:11
Lokalizacja: Tczew Suchostrzygi
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Re: Niezrealizowane pomysły i przedsięwzięcia w Tczewie

#76

Post autor: Cez »

Admiral Boats miało ambitne plany wobec dawnej tczewskiej stoczni. Warto zachować te wizualizacje dla potomnych ;) Na planach się skończyło.
Załączniki
tczew_admiral_boats_x_80077777.jpg
tczew_admiral_boats_800.jpg
53.jpg
52.jpg
51.jpg
50.jpg
Awatar użytkownika

treviss
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 158
Rejestracja: 19 lut 2011, o 15:48
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy
Kontakt:

Re: Niezrealizowane pomysły i przedsięwzięcia w Tczewie

#77

Post autor: treviss »

Przeczytałem dzisiaj, że przez Tczew i dalej Czatkowy planowano północną nitkę Centralnej Magistrali Kolejowej i wg jednego z czytelników tcz.pl są nawet wyznaczone pasy w Czatkowach, gdzie tory miano poprowadzić. Czy ktoś poratuje jakimś planem tejże niezrealizowanej inwestycji? ;)
Awatar użytkownika

Michał
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 395
Rejestracja: 4 lut 2011, o 15:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Kontakt:

Re: Niezrealizowane pomysły i przedsięwzięcia w Tczewie

#78

Post autor: Michał »

To prawdziwa informacja, tylko akurat Czatkowy nic z tym wspólnego nie mają. Do początków obecnego wieku przewidywana była rezerwa terenowa pod przebieg północnego odcinka Centralnej Magistrali Kolejowej. Miała ona przekraczać Wisłę dokładnie między osiedlem Abisynia o oczyszczalnią ścieków, a następnie biec wzdłuż ulicy Szkolnej w Tczewskich Łąkach i następnie w linii prostej przecinając ulice Motławską i Zajączkowską zbieżnie zbliżać się do torów linii nr 9 dochodząc do niej mniej więcej na wysokości dawnego, ostatniego przystanku "Pendla" (Strugi Miłobądzkiej).


Niestety mam pod ręką tylko dosłownie parocentymetrową mapkę z wyrysem planów obszaru Tczewskich Łąk, gdzie ona jest zaznaczona, więc jakość jest kiepska. Nie mniej można coś dostrzec. To czarna przerywana linia biegnąca od Wisły do istniejących torów, tak jak w powyższym opisie.
Photo1483.jpg
Jeszcze w 2005 roku ta rezerwa obowiązywała i wszystkie media biegnące przy ulicy Motławskiej projektowano pod tym kątem (m.in. specjalnie wzmacniano w tym miejscu gazociąg). W 2010 już zniknęła. Natomiast z tego co można wyczytać, dziś snuje się całkiem inne, niezwiązane z tamtymi projektami plany, i przyszła kolej wielkich prędkości, to ma biec od Grudziądza wzdłuż linii 131, to znów przekraczać Wisłę znacznie na północ od Tczewa...
Za ten post autor Michał otrzymał podziękowania (total 2):
zielu (13 lip 2020, o 11:46) • treviss (11 sie 2020, o 19:13)
Ocena: 25%
ODPOWIEDZ