Siedziba PUBP


Wojciech.Szczybura
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 1
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 12:31
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Siedziba PUBP

#51

Post autor: Wojciech.Szczybura »

Jakaś siedziba była na Sobieskiego. Budynek blisko szkoły zawodowej po tej samej stronie ulicy. A skąd mogę to wiedzieć ?kiedyś tam mieszkała moja babcia i reszta. Kiedyś budynek wyglądał jak miejce by były tam biura, układ mieszkań tak samo zbudowany. A najlepsza jest piwnica, nie wiem jak jest teraz ale strasznie się tam wchodziło. Na dole były powieszone łańcuchy takie które wieszało się za ręce ludzi. Z prawej strony na końcu jest mała piwnica dzie w niej jest jeszcze mniejsza piwnica. Może około metra z zamknięciem. Tam podobno zamykali tych specjalnych.

mzk
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 392
Rejestracja: 21 lut 2011, o 15:14
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 78 razy
Kontakt:

Re: Siedziba PUBP

#52

Post autor: mzk »

Muszę przyznać, że w dokumentacji archiwalnej - zarówno politycznej, jak i tej pozostawionej przez szeroko rozumiany aparat represji - czy też zachowanych wspomnień represjonowanych, nie ma śladu informacji o wykorzystaniu budynków na ulicy Sobieskiego. Możemy wykluczyć również wykorzystanie go przez formacje sowieckie. Dysponujemy wieloma adresami, ale żaden na ul. Sobieskiego. Układ biur nie musi de facto nas prowadzić do wniosków o wykorzystanie tych budynków przez MO i UB. Bardzo wiele instytucji mieściła się w tych rejonach - np. Caritas, Związek Harcerstwa Polskiego, czy też administracja własna "kolonii niemieckiej".
ODPOWIEDZ