Gratulacje dla całej ekipy TV.
Celne spostrzeżenie be-gooda co do "klikalności", jest tylko potwierdzeniem, że takie formy prezentacji historii przyciągają ludzi. Mając w pamięci inne podobne materiały puszczane na tcz.pl, to myślę, że mimo niesprzyjającego kalendarza (będzie teraz duże newsów "historycznych", które "spychać" będą nasz filmik) to ma on szanse szybko dobić do dziesięciu tysięcy odsłon.
Tylko, że (i właśnie dlatego piszę) ten materiał nie powinien dzielić losu zwykłych "newsów" z tcz, ale odpowiednio wyeksponowany powinien być ważnym elementem naszego "Wirtualnego Muzeum", zachęcającym do poznawania historii Tczewa przez cały czas. Ale pewnie już o to zadba sam Waćpan Koordynator.
Co do samego filmiku, to się nie będę wymądrzał, jakieś tam moje techniczne spostrzeżenia to może kiedyś osobiście przekażę. Fajnie wyszło i potencjał widzę ogromny.
Może tylko jedna generalna uwaga, tak z perspektywy edukatora "dzieci i młodzieży", zwłaszcza w kontekście porównań z Wołoszańskim, że warto by w następnych odsłonach wprowadzić więcej akcji, jakichś demonstracji działania (na żywo, czy animacjami), dialogów itp, itd., bo niestety dla dzisiejszego gimnazjalisty nawet dziesięć minut wykładu okraszonego super ciekawymi zdjęciami to często za dużo...
Pozdrawiam i jeszcze raz gratulacje
Michał