Telewizja Dawny Tczew

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Telewizja Dawny Tczew

#21

Post autor: LukaszB »

[BBvideo 425,350][/BBvideo]
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Ciotka Idalia
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 398
Rejestracja: 11 mar 2011, o 09:10
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Telewizja Dawny Tczew

#22

Post autor: Ciotka Idalia »

Uuuu, dżingiel czołówki mi się nie podoba :oo mam wrażenie, że za chwilę pojawi się sala tronowa na zamku królewskim, wyskoczy stańczyk i zacznie czytać niusy z XVI w. 8-)
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Telewizja Dawny Tczew

#23

Post autor: LukaszB »

http://www.tcz.pl/index.php?p=1,69,0,te ... astruktury" onclick="window.open(this.href);return false; :dance2 :dance :rock :jazda :hurra :hyhy

[BBvideo 425,350][/BBvideo]
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

riot
Administrator
Administrator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1045
Rejestracja: 18 sty 2011, o 08:36
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 432 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Telewizja Dawny Tczew

#24

Post autor: riot »

Fajnie to wyszło, szacun kuzynie - Wołoszański ;-)

G.S.
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 113
Rejestracja: 26 sie 2012, o 18:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Re: Telewizja Dawny Tczew

#25

Post autor: G.S. »

Ok! Dobre. Podoba mi się, a wszystkie uwagi krytyczne które mi przychodzą do głowy to drobiazgi, łatwe do skorygowania w następnych odcinkach, a dość dobrze wypunktowane w komentarzach na Tcz.
słuchacz ciekawych historii
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Telewizja Dawny Tczew

#26

Post autor: be-good »

Ja muszę zauważyć OLBRZYMIĄ ilość odbiorców materiału. Podczas gdy wiele tczewskich historycznych, "objawieniowych" "rodzynów" na tym Forum ma po latach kilkadziesiąt odsłon - liczba obejrzeń pierwszego programu DTTV dochodzi do dwóch tysięcy po 12 godzinach "emisji" :o :) .
Jeśli nawet tylko co trzeci oglądający dotrwał do końca filmiku - ja i tak uważam to za bardzo duży sukces.
Ilość pozytywnych opinii też przykuwa uwagę :) .

Ogólnie potwierdza się fakt, że ludzie już od dłuższego czasu wolą oglądać niż czytać...

Z mojej strony proponowałbym subtelny "product placement" i delikatne wtrącenie 15 sekund opowiedzianej informacji o istnieniu strony DT i jego Forum.
Awatar użytkownika

geo
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 303
Rejestracja: 9 lut 2011, o 19:00
Lokalizacja: Lunały a teraz Kunzendorf
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Telewizja Dawny Tczew

#27

Post autor: geo »

Film mi się bardzo podobał!
Jedyne do czego bym się przyczepił do czołówka. Taka babciowa. Fajnie się powymądrzać ale może jak be-good pisze o "product placement" ja bym tam widział czołówkę zmontowaną z Waszych wypraw, takie urywki jak się łazi, grzebie, kopie, zwiedza itp i żeby była troszkę dynamiczna.
W razie co służę pomocą swym dronem :D a jak ktoś ma gopro to wogóle było by git!
Awatar użytkownika

Michał
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 395
Rejestracja: 4 lut 2011, o 15:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Kontakt:

Re: Telewizja Dawny Tczew

#28

Post autor: Michał »

Gratulacje dla całej ekipy TV. :ok

Celne spostrzeżenie be-gooda co do "klikalności", jest tylko potwierdzeniem, że takie formy prezentacji historii przyciągają ludzi. Mając w pamięci inne podobne materiały puszczane na tcz.pl, to myślę, że mimo niesprzyjającego kalendarza (będzie teraz duże newsów "historycznych", które "spychać" będą nasz filmik) to ma on szanse szybko dobić do dziesięciu tysięcy odsłon.

Tylko, że (i właśnie dlatego piszę) ten materiał nie powinien dzielić losu zwykłych "newsów" z tcz, ale odpowiednio wyeksponowany powinien być ważnym elementem naszego "Wirtualnego Muzeum", zachęcającym do poznawania historii Tczewa przez cały czas. Ale pewnie już o to zadba sam Waćpan Koordynator. :lol:

Co do samego filmiku, to się nie będę wymądrzał, jakieś tam moje techniczne spostrzeżenia to może kiedyś osobiście przekażę. Fajnie wyszło i potencjał widzę ogromny.

Może tylko jedna generalna uwaga, tak z perspektywy edukatora "dzieci i młodzieży", zwłaszcza w kontekście porównań z Wołoszańskim, że warto by w następnych odsłonach wprowadzić więcej akcji, jakichś demonstracji działania (na żywo, czy animacjami), dialogów itp, itd., bo niestety dla dzisiejszego gimnazjalisty nawet dziesięć minut wykładu okraszonego super ciekawymi zdjęciami to często za dużo...

Pozdrawiam i jeszcze raz gratulacje

Michał
Awatar użytkownika

Ciotka Idalia
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 398
Rejestracja: 11 mar 2011, o 09:10
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Telewizja Dawny Tczew

#29

Post autor: Ciotka Idalia »

Podobało mi się :ok faktycznie Łukaszu, czasem "zalatujesz" Wołoszańskim :P ale to nawet fajnie wyszło. Podtrzymuję moje zastrzeżenia co do dżingla z czołówki i muzyczki w tle, kiedy "duch" opowiadał. Za bardzo średniowieczna jest, nie pasuje do treści, do historii przedstawionych w filmie. Ale ogólnie mam bardzo pozytywne wrażenia i czekam niecierpliwie na następny odcinek :hurra

co do pozytywnych komentarzy na tczy: kołordynator ma liczną rodzinę.... :hyhy :beka
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Telewizja Dawny Tczew

#30

Post autor: LukaszB »

Z nowym rokiem kontynuujemy pomysł DTTV. Proponuję po jednym odcinku na miesiąc. Ten kwartał może przeznaczymy na ważne rocznice:
30 stycznia - powrót Tczewa do Polski /95 rocznica
23 lutego - bombardowanie Tczewa / 70 rocznica/
12 marca - zdobycie miasta przez ACZ / 70 rocznica/
Co o tym myślicie?
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ