Osiedle Szklane Domy

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Osiedle Szklane Domy

#1

Post autor: LukaszB »

LukaszB pisze:
Jadzia pisze:A Szklane Domy? Wzięły się od sąsiedztwa z ul. Żeromskiego?
Dokładnie tak;)
Dodam, że osiedle zostało wybudowane w ramach pozwolenia na budowę udzielonego 15.12.1989 roku Międzyzakładowej Spółdzielni budowy domów jednorodzinnych "Szklane Domy" w Tczewie przy ul. Gdańskiej 32. Nie wiem jakie zakłady stworzyły tę spółdzielnię, ale jej nazwa została przeniesiona na osiedlę.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Osiedle Szklane Domy

#2

Post autor: be-good »

LukaszB pisze:...osiedle zostało wybudowane w ramach pozwolenia na budowę udzielonego 15.12.1989 roku Międzyzakładowej Spółdzielni budowy domów jednorodzinnych "Szklane Domy" w Tczewie przy ul. Gdańskiej 32.
Znowu trochę pojĄDRZĘ - ja ten ciąg budynków znam z czasów kilka lat wcześniejszych :scratch ...

[googlemap]https://maps.google.pl/maps?saddr=54.07 ... sz=18&z=18[/googlemap]
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Osiedle Szklane Domy

#3

Post autor: niespokojna66 »

Wydaje mi się, że jakiś błąd tam się wkradł, Be-Good ma rację, te domy istniały o wiele wcześniej...w latach siedemdziesiątych :scratch
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Osiedle Szklane Domy

#4

Post autor: LukaszB »

be-good pisze:
LukaszB pisze:...osiedle zostało wybudowane w ramach pozwolenia na budowę udzielonego 15.12.1989 roku Międzyzakładowej Spółdzielni budowy domów jednorodzinnych "Szklane Domy" w Tczewie przy ul. Gdańskiej 32.
Znowu trochę pojĄDRZĘ - ja ten ciąg budynków znam z czasów kilka lat wcześniejszych :scratch ...
Jop, ale nazwy ulic Iwaszkiewicza, Ważyka i Fenikowskiego inne zostały zostały nadane w 1985 jako fragment osiedla Bema. Teraz mówi się na nie "stare szklane domy", a tak naprawdę to ul. Sychty i Pola to jedyne i niepowtarzalne Szklane Domy :)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Osiedle Szklane Domy

#5

Post autor: be-good »

LukaszB pisze: Dodam, że osiedle zostało wybudowane w ramach pozwolenia na budowę udzielonego 15.12.1989 roku Międzyzakładowej Spółdzielni budowy domów jednorodzinnych "Szklane Domy" w Tczewie przy ul. Gdańskiej 32. Nie wiem jakie zakłady stworzyły tę spółdzielnię, ale jej nazwa została przeniesiona na osiedlę.

Ja tylko kłopotliwie insynuowałem, że na istniejącą wówczas ulicę Iwaszkiewicza mówiono w roku 1987 "Szklane Domy".
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Osiedle Szklane Domy

#6

Post autor: LukaszB »

be-good pisze:
LukaszB pisze: Dodam, że osiedle zostało wybudowane w ramach pozwolenia na budowę udzielonego 15.12.1989 roku Międzyzakładowej Spółdzielni budowy domów jednorodzinnych "Szklane Domy" w Tczewie przy ul. Gdańskiej 32. Nie wiem jakie zakłady stworzyły tę spółdzielnię, ale jej nazwa została przeniesiona na osiedlę.

Ja tylko kłopotliwie insynuowałem, że na istniejącą wówczas ulicę Iwaszkiewicza mówiono w roku 1987 "Szklane Domy".
Nie pozostaje mi nic innego jak zapytać mojego sąsiada - byłego prezesa spółdzielni :)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Osiedle Szklane Domy

#7

Post autor: be-good »

LukaszB pisze: Dodam, że osiedle zostało wybudowane w ramach pozwolenia na budowę udzielonego 15.12.1989 roku Międzyzakładowej Spółdzielni budowy domów jednorodzinnych "Szklane Domy" w Tczewie przy ul. Gdańskiej 32. Nie wiem jakie zakłady stworzyły tę spółdzielnię, ale jej nazwa została przeniesiona na osiedlę.
LukaszB pisze: Nie pozostaje mi nic innego jak zapytać mojego sąsiada - byłego prezesa spółdzielni :)
Pójdę i zapytam :)
http://www.morizon.pl/oferta/tczew-sprz ... 09626.html

http://dom.money.pl/tczew,pomorskie,ofe ... 34545.html

Machnąłem się o 2 lata: to rok 1985.
Awatar użytkownika

Cez
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 490
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:11
Lokalizacja: Tczew Suchostrzygi
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Re: Osiedle Szklane Domy

#8

Post autor: Cez »

Moze było tak, ze Międzyzakładowa Spółdzielnia budowy domów jednorodzinnych "Szklane Domy" powstała w 1989 roku własnie wtórnie wzgledem wczesniejszych starszych Szklanych domow?
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Osiedle Szklane Domy

#9

Post autor: LukaszB »

Pisałem o tym - uchwała z 1985 nadaje nazwy nowoprojektowanym ulicom ale na osiedlu Bema
Załączniki
uza.jpg
uza.jpg (22.32 KiB) Przejrzano 2273 razy
uza.jpg
uza.jpg (22.32 KiB) Przejrzano 2273 razy
iwa.jpg
iwa.jpg (82.77 KiB) Przejrzano 2275 razy
iwa.jpg
iwa.jpg (82.77 KiB) Przejrzano 2275 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Osiedle Szklane Domy

#10

Post autor: be-good »

LukaszB pisze:Dodam, że osiedle zostało wybudowane w ramach pozwolenia na budowę udzielonego 15.12.1989 roku Międzyzakładowej Spółdzielni budowy domów jednorodzinnych "Szklane Domy" w Tczewie przy ul. Gdańskiej 32. Nie wiem jakie zakłady stworzyły tę spółdzielnię, ale jej nazwa została przeniesiona na osiedlę.
OK. Nie doczytałem :) w tym źródle :hippie .
ODPOWIEDZ