Październik na Fest 2016

Awatar użytkownika

Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Październik na Fest 2016

#11

Post autor: Big Zbig »

Nie powiem, lubię od czasu do czasu wypić dobre piwko (najlepiej dwa), latem dobrze schłodzone , zimą w formie grzańca. Namawiany przez kolegę z pracy, którego syn para się domowym wyrobem tego trunku, zamierzałem również spróbować sił w tej dziedzinie. Niestety po analizie rzeczywistych możliwości zaniechałem tego pomysłu. Pragnę dodać,że od wielu lat, korzystając również z doświadczeń mojego ojca wytwarzałem różnego rodzaju wina z wszelkich dostępnych owoców. Obecnie tego rodzaju działalności zaprzestałem, gdyż zmalało zainteresowanie tym trunkiem zarówno w mojej rodzinie jak i wśród znajomych,gównie na rzecz drinków, whisky i tanich piw.
Serfując w internecie natknąłem się na informację dotyczącą powstania i działalności Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych , założonego 03.08.2010 , z siedzibą w Cieszynie. Wydaje ono kwartalnik "Piwowar". Na terenie kraju funkcjonują Terenowe Oddziały Stowarzyszenia, w tym i Pomorski. Osobiście cieszę się, że znaleźli się ludzie, którzy starają się wykorzystać możliwości , jakie daje ustawa o stowarzyszeniach, aby rozpropagować częściowo już zapomnianą umiejętność domowego warzenia piwa, stanowiącą obok wyrobu win , nalewek oraz sycenia miodów spuściznę naszych przodków.
Awatar użytkownika

Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Październik na Fest 2016

#12

Post autor: Big Zbig »

Może nie do końca pasuje w tym temacie mój wpis.Łączy go jednak wspólny mianownik, a mianowicie słód. Podczas tegorocznego pobytu w Jastrzębiej Górze nie sposób było nie zauważyć budynku na którym umieszczono szyld "Dom whisky". Z samej tylko ciekawości wszedłem do środka i doznałem szoku wizualnego i cenowego na widok ilości , rodzajów i cen tego trunku. Destylarnia Cardhu z Wielkiej Brytanii oferuje whisky w przedziale od 210 zł / 0,7 l (5 letnia) do 4250 zł/0,7 l (22 letnia). Przed wejściem do budynku ustawiono w celach marketingowych wycofany z użytku młynek do mielenia słodu.
Załączniki
Młynek do mielenia słodu w destylarni Cardhu.
Młynek do mielenia słodu w destylarni Cardhu.
Awatar użytkownika

Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Październik na Fest 2016

#13

Post autor: Big Zbig »

Wczoraj o godzinie 12.00 burmistrz Monachium dokonał otwarcia kolejnej edycji Octoberfest, która potrwa w tym roku do 3 października.Ja osobiście nie uczestniczyłem w tego typu imprezie, natomiast kuzyn mojej żony,mieszkający od ponad 30 lat w Niemczech, prawie corocznie bierze udział w Octoberfest w Berlinie lub w Monachium. Podczas jednej z takich imprez siedział z żoną przy długim stole w zatłoczonym do maksimum namiocie piwnym. W pewnej chwili poczuł od strony siedzącego obok sąsiada w stroju bawarskim ciepło na swojej nodze. Szybko zorientował się,że sąsiad po prostu na siedząco załatwia swoją potrzebę fizjologiczną częściowo na trawę pod stołem a częściowo na nogę kuzyna. Bardzo mu były w tym pomocne tradycyjne spodnie bawarskie " Lederhose" ze specjalną klapą, będącą ich wynalazkiem. Podobno w szczytowym stadium imprezy nie są to zjawiska odosobnione, gdyż wyjście "za potrzebą" wiązało się z ryzykiem utraty miejsca przy stole, które trzeba było dużo wcześniej zająć. Kuzyn chcąc nie chcąc musiał zrobić dobrą minę do złej gry i bawić się dalej. Jak on rozwiązywał własny problem z bilansem płynów w organizmie, tego nie mówił.
Załączniki
IMG_20170917_0002.jpg
IMG_20170917_0001.jpg
ODPOWIEDZ