Szlaki Spacerowe Dawnego Tczewa

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Szlaki Spacerowe Dawnego Tczewa

#1

Post autor: LukaszB »

Zastanawiałem się do jakiego działu wrzucić temat szlaków turystycznych naszego miasta, a raczej szlaków które możemy stworzyć. Ja sam stworze szlak Dawida Grove (wiecie pewnie dlaczego :lol: ), ale można pomyśleć jeszcze o kilku innych np. Śladami tczewskich masonów (mam chyba kandydata :lol: ). Nasze pomysły możemy umieścić na stronie UM ( w miejscu tczewskiej trasy turystycznej) oraz wydać w postaci broszury. No to jak? Pomożecie? ;)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Szlaki Spacerowe Dawnego Tczewa

#2

Post autor: LukaszB »

Odświeżam temat ponieważ dzisiaj rozmawiałem z biurem rzecznika prasowego UM i mam skierować pismo o wsparcie naszej akcji do prezydenta. Zamysł jest prosty - my tworzymy szlaki, a miasto finansuje druk folderów. Myślałem wstępnie o 4 stronach formatu A4 w ilości 1000sztuk w kolorze, papier kreda błysk. Potrzebujemy do tego czterech szlaków. Proponuję:
- szlak techniki wodnej im. Davida Groove ;)
- szlak masonów i masonerii
- szlak sławnych tczewian
- szlakiem kolei
Każdy szlak będzie opisem trasy spacerowej z wprowadzeniem do tematu, kilkoma/kilkunastoma punktami wraz z krótkim ich opisem oraz zdjęciami.
Potrzebuję 3 osoby chętne do opracowania szlaków 2, 3, 4. Gwarantuję dobrą zabawę i nieśmiertelną sławę, ponieważ każdy szlak będzie podpisany imieniem swojego twórcy. Lokalna prasa odpowiednio nagłośni nasz projekt ;)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Szlaki Spacerowe Dawnego Tczewa

#3

Post autor: Jadzia »

Myślę, że wspólnymi siłami damy radę - praca zespołowa, jak w szkole ;)
Awatar użytkownika

Jak.osa
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 653
Rejestracja: 17 lip 2011, o 06:05
Lokalizacja: Tczew (Osiedle S. Staszica)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Szlaki Spacerowe Dawnego Tczewa

#4

Post autor: Jak.osa »

Szlak Kolei. Brzmi ciekawie. Mam nawet pomysł na realizację (tzn. mogę podjąć się tego zadania).
:tczewMostów jest wiele, ale Tczewski jest tylko jeden ! :tczew

emka
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 78
Rejestracja: 10 lut 2011, o 11:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Szlaki Spacerowe Dawnego Tczewa

#5

Post autor: emka »

Łukaszu, bo zaraz się obrażę. Masz jeszcze wątpliwości, kto zajmie się szlakiem nr 4. Kilkanaście miesięcy temu został już stworzony. Parę wycieczek zostało nim oprowadzonych:) Oczywiście można go modyfikować. Tylko wg mnie lepszą nazwę wymyślił Pan Zdzisław Bergiel z CWRDW: szlakiem znanych i nieznanych tczewian. I tego bym się trzymała. Tylko podaj termin, do kiedy należy przesłać tekst.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Szlaki Spacerowe Dawnego Tczewa

#6

Post autor: LukaszB »

emka pisze:Łukaszu, bo zaraz się obrażę. Masz jeszcze wątpliwości, kto zajmie się szlakiem nr 4. Kilkanaście miesięcy temu został już stworzony. Parę wycieczek zostało nim oprowadzonych:) Oczywiście można go modyfikować. Tylko wg mnie lepszą nazwę wymyślił Pan Zdzisław Bergiel z CWRDW: szlakiem znanych i nieznanych tczewian. I tego bym się trzymała. Tylko podaj termin, do kiedy należy przesłać tekst.
Gorąco liczyłem na Twój odzew ;) Wydaje mi się że razem ze zdjęciami przygotowania tekstu to maks 3 tygodnie, potem obróbka graficzna i na początku października drukujemy!!!
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Michał
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 395
Rejestracja: 4 lut 2011, o 15:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Kontakt:

Re: Szlaki Spacerowe Dawnego Tczewa

#7

Post autor: Michał »

Ja się nie będę obrażał :-), bo nie mam duszy monopolisty, ale na przyszłość, to taki projekt na pewno by zyskał, jakby się najpierw dobrze rozejrzeć, jakie szlaki i trasy turystyczne w Tczewie zostały już opracowane (to raz) i są aktualnie wykorzystywane (to dwa). No i na tej podstawie dobrze jest przemyśleć jakie trasy będą atrakcyjne nie tylko na papierze, ale także w terenie. Ja rozumiem, że forum i internetowe inicjatywy mają dziś wielki potencjał, ale jest też rzeczywistość poza netem i warto czasem z nią skonfrontować swoje pomysły, co zaoszczędzić może zbędnej pracy.

My swego czasu w ZKP przygotowywaliśmy opracowanie kilku szlaków na potrzeby wędrówek przygotowanych wraz z CWRDW (prawda jest taka, że to już wtedy miało to częściowo formę powielania wcześniejszych opracowań choćby Czesława Glinkowskiego) a następnie je testowaliśmy na zainteresowanych zwiedzaniem miasta i na tej podstawie parę wniosków nam się nasunęło (ot choćby umarł naturalną śmiercią bardzo ciekawy, ale szalenie trudny - zwłaszcza w dobie remontów - szlak kolejowy).

Nie mniej szczerze kibicuję i tylko mam jedną generalną radę: skoncentrujcie się by te trasy nie zajmowały więcej niż 1,5-2 godziny. To są szlaki w mieście a nie PTTK i tylko naprawdę zapaleni miłośnicy (a tych w Tczewie nie ma zbyt wielu) skuszą się na kilkugodzinną wędrówkę takim szlakiem.

Pamiętajcie, że gros zwiedzających Tczew (tak turystów, jak i mieszkańców) - a dla nich będą takie ulotki - to albo będą grupy wychodzące z CWRDW (takich jest coraz więcej), albo ludzie chcący miło spędzić jakieś popołudnie. Trudno od nich wymagać by mogli poświęcić na zwiedzenie więcej niż jakieś 2 godziny.

No i na koniec tak do przemyślenia. W zeszłym roku na Kongresie Kociewskim byli goście z Torunia, zajmujący się właśnie turystyką i byli zachwyceni miejskimi ulotkami turystycznymi. Narzekali, że w grodzie Kopernika mogą tylko o czymś takim marzyć. Niestety jakoś na wzrost ruchu turystycznego same ulotki się nie przekładają, więc mam nadzieję, że na ulotkach się nie skończy.

Pozdrawiam

Michał
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Szlaki Spacerowe Dawnego Tczewa

#8

Post autor: LukaszB »

Michale czy szlaki które opracowaliście zostały w jakiś sposób rozpowszechnione? Moglibyśmy porównać nasze pomysły. Szlaki, które chcemy zaprezentować mają być adresowane nie tylko do turystów, ale także, a może przede wszystkim do Tczewian. Zależy nam na tym, aby lepiej poznali swoje miasto i zauważyli Historię, która ich otacza. Liczymy, że rodzice zabiorą swoje dzieci oraz dzieci zbiorą rodziców na popołudniowy spacer.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Szlaki Spacerowe Dawnego Tczewa

#9

Post autor: zielu »

Jeśli potrzebny będzie jakiś szlif językowy ulotek, to ja chętnie pomogę...
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Szlaki Spacerowe Dawnego Tczewa

#10

Post autor: LukaszB »

Jak.osa przysłał do mnie już plan trasy kolejowej. Dobrze opracowane :ok
Zastanawiam się czy trasy spaceru powinny być zaznaczone czy raczej mapki będą zbiorem punktów i każdy dowolnie sobie wybierze kolejność ??
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ