Mapy powojenne

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
Cez
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 490
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:11
Lokalizacja: Tczew Suchostrzygi
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Mapy powojenne

#1

Post autor: Cez »

Zamieszczam kilka map powojennych, których na forum DT dotąd nie było. Kiedyś założyłem już temat o mapie z 1970 roku viewtopic.php?f=33&t=2009 ale trafiłem na mapy starsze.

Lata 50-te

Obrazek

Tę mapę zamieściłem niedawno w temacie o zmianie granic Tczewa. Co ciekawe, można tu zauważyć jakieś dziwne oznaczenia. Niestety nie mam legendy tej mapy, dysponuję tylko tym wklejonym fragmentem. Podejrzewam, że na tej mapie zaznaczono planowane w tamtym okresie nowe drogi. Niektóre z nich powstały (al. Kociewska), niektóre nie (przedłużenie al. Kociewskiej do 30 Stycznia i do Czatkowskiej :o , drogi na terenie obecnych sadów łączące Czyżykowo z al. Solidarności i z 30 Stycznia :o - coś jak planowana południowa obwodnica? ) . Zaznaczyłem je tutaj, aby wyraźniej było to widać.
Lata 50-te.jpg

Rok 1962

Mapa ta znajduje się w książce "Historia tczewskich Górek" autorstwa Tomasza i Piotra Kajzerów. Jest to mapa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
1962. Fragment mapy Sztabu Generalnego W.P..jpg

Lata 70-te

Zamieszczona już kiedyś przeze mnie viewtopic.php?f=33&t=2009 była niekompletna, bo nagle urywała się na zachodniej stronie Tczewa. Wklejam pełną wersję. Na mapie widzimy powstałe już bloki na Czyżykowie. Śródmieście II było w budowie.
Lata 70-te.JPG

Rok 1985

Nie mam pojęcia na czyjej ścianie zrobiłem zdjęcie tej mapy, przypadkiem odnalazłem to na moim dysku :D Nie widać wyraźnie szczegółów, ale mniej więcej obszar miasta jest widoczny. Na mapie widać, że pierwsza, południowa część Suchostrzyg już powstała. Północna z Topolową czy Kasztanową była jeszcze wtedy Malinowem.
1985.jpg
Za ten post autor Cez otrzymał podziękowania (total 3):
LukaszB (25 sie 2019, o 10:23) • Wałasz (25 sie 2019, o 17:43) • Jadzia (22 paź 2020, o 20:57)
Ocena: 37.5%
ODPOWIEDZ