Tczewskie absurdy

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.

G.S.
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 113
Rejestracja: 26 sie 2012, o 18:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#291

Post autor: G.S. »

Idąc niedawno jedną z nowych ulic w Tczewie zauważyłem tabliczkę z jej nazwą "Gen. B. Komorowskiego".
Wiem kim był Gen. Tadeusz Bór-Komorowski, więc zacząłem się zastanawiać czy tu chodzi o tego samego pana, a może był jeszcze jakiś inny generał o tym nazwisku, a innym imieniu?
W sumie problem sprowadza się do tego czy w nazwie wolno pseudonim traktować jak imię i skracać go do jednej literki. W necie w różnych miejscach jest to nagminne, ale mi się to nie podoba.
słuchacz ciekawych historii
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#292

Post autor: be-good »

G.S. pisze:Idąc niedawno jedną z nowych ulic w Tczewie zauważyłem tabliczkę z jej nazwą "Gen. B. Komorowskiego".
(...)
W Gdańsku dawno temu (30 lat) w Jaśkowej Dolinie zaistniały bardzo liczne tabliczki "J. Dolina". Wielu wk*wionych tym faktem obywateli proponowało zamianę zapisu na "Jaśkowa D." :lol:

G.S.
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 113
Rejestracja: 26 sie 2012, o 18:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#293

Post autor: G.S. »

"Jaśkowa D." - dobre!

Dziś zauważyłem, że pan generał Stefan Rowecki "Grot", został potraktowany tak samo.
Obrazek
Zdjęcie z komórki, wybaczcie jakość.
słuchacz ciekawych historii
Awatar użytkownika

Ciotka Idalia
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 398
Rejestracja: 11 mar 2011, o 09:10
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#294

Post autor: Ciotka Idalia »

Oj się czepiasz, może to jest ulica B(ronisława) Komorowskiego, który jakoś zaocznie został gIenerałem? :lol: nie wszystko wiemy, ciemny lud nie jest przygotowany na takie nowiny.
Natomiast G. Rowecki ?? Nie znam człowieka :scratch
Awatar użytkownika

Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#295

Post autor: Big Zbig »

W jednym z niedawnych programów "Tetki" po raz pierwszy w życiu usłyszałem określenie "pojazd roweropodobny". Określenia tego użyła w swej wypowiedzi osoba zajmująca się serwisem rowerowym, prawdopodobnie w odniesieniu do rowerów o prostej budowie ( tak zwanych miejskich) , które się nie psują i nie potrzebujące specjalistycznego serwisu. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia ( źródła dochodów).
Awatar użytkownika

zunia
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 625
Rejestracja: 16 mar 2011, o 20:55
Lokalizacja: Tczew:Bajkowe
Podziękował;: 63 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#296

Post autor: zunia »

Czy ja czegoś nie doczytałam? Nie dość, że ul. Gdańska zostanie zwężona do 7 metrów, to pojawi się ul. Wodna? :)

Obrazek

Fotka z http://www.tczewska.pl/artykul/38120/ty ... ul-gdanska
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#297

Post autor: niespokojna66 »

Według mnie absurd, jeśli dyrektorem ma być nauczyciel, to musi mieć studia z zarządzania, ocenę pracy, studia wyższe magisterskie, przygotowanie pedagogiczne, kwalifikacje do nauczania w tej szkole, być nauczycielem mianowanym lub dyplomowanym a jeśli nie jest nauczycielem, to wystarczy, że ta osoba skończyła studia magisterskie i ma pięcioletni staż pracy :o
http://pelplin.pl/konkurs-na-wolne-stan ... lplinie-4/
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#298

Post autor: niespokojna66 »

Na Jurgo wycinają drzewa, bo są na drodze chodnika :ireful :ireful :ireful FACEPALM
http://www.tcz.pl/index.php?p=1,62,0,tc ... tualizacja
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#299

Post autor: niespokojna66 »

niespokojna66 pisze:Na Jurgo wycinają drzewa, bo są na drodze chodnika :ireful :ireful :ireful FACEPALM
http://www.tcz.pl/index.php?p=1,62,0,tc ... tualizacja
Może coś się ruszy, bo ktoś zgłosił sprawę do TVN 24, brak słów na działania niektórych ludzi...
http://www.tcz.pl/index.php?p=1,62,0,tc ... tualizacja
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/
Awatar użytkownika

Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 681
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:08
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie absurdy

#300

Post autor: Big Zbig »

Gołym okiem widać,że z każdym dniem przybywa w naszym mieście rowerzystów, głównie dzięki rozbudowywanej sieci ścieżek rowerowych. Niestety niektórym użytkownikom tych pojazdów siodełka przyrosły do d... do tego stopnia, że jeżdżą nawet po alejkach cmentarnych, co stwierdziłem dziś podczas sprzątania grobów rodzinnych. Nie wymienię dokładnego miejsca, gdyż nie chodzi mi o szczegóły lecz o samo zjawisko.
ODPOWIEDZ