Pchli Targ

Pchli Targ już niebawem. Tradycyjnie odbędzie się w pierwszą niedzielę czerwca na tczewskiej Starówce, czyli 4 czerwca od 10.00 do 17.00. Handel pod chmurką zakwitnie nie tylko na placu Hallera, ale także na pobliskich ulicach. 

Celem Pchlego Targu jest umożliwienie sprzedaży lub wymiany przez osoby prywatne rzeczy używanych bądź niepotrzebnych (książek, płyt, gier komputerowych, zabawek dla dzieci, filmów, antyków, galanterii domowej, wyrobów dekoracyjnych, biżuterii, aparatów fotograficznych i ich części, instrumentów muzycznych i ich części, rekwizytów wojskowych, drobnego rękodzieła, przedmiotów kolekcjonerskich). W targu nie mogą brać udziału firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą w tym zakresie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 
Dotychczas swój udział w wydarzeniu potwierdziło około 120 wystawców z Tczewa i okolic oraz z Malborka, Grudziądza, Elbląga, Słupska, Gdańska, Sopotu, Ryjewa, Olsztyna. Oferują oni wyroby rękodzielnicze, antyki, książki, płyty winylowe, zabawki, książki, a także… rysowanie karykatur. Podczas jarmarku czynne będzie stanowisko Poczty Polskiej, na którym zaopatrzymy się chociażby w okolicznościowy znaczek wydany z okazji 100. rocznicy utworzenia „Błękitnej Armii”. Przypomnijmy, że ta rocznica mija właśnie 4 czerwca 2017 roku!
Pchli Targ nie miałby swego uroku, gdyby nie występy artystów ulicznych. Temat tegorocznego wydarzenia to „Zaczarowany ogród”. Najmłodsi uczestnicy razem z animatorami stworzą „Wioskę leśnych skrzatów i wróżek” oraz wezmą udział w licznych konkursach. Szczudlarze tym razem powitają nas w motylich bądź ptasich przebraniach. Romantyczne chwile będzie można spędzić przy iście rajskiej bramie powitalnej, a pamiątkowe zdjęcia wykonać na tle dwóch fotościanek. Tradycyjnie odwiedzi nas warszawski kataryniarz Piotr Bot. Na Skwerze Różanym królować będzie klimatyczna muzyka. Wystąpią: akordeonista Marek Gleinert, Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta „Torpeda” oraz „Wesoła Kapela”. 
Przy organizacji Pchlego Targu Fabrykę Sztuk wspierają: Zakład Usług Komunalnych w Tczewie, Straż Miejska w Tczewie, Urząd Miejski w Tczewie, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie. W promowaniu wydarzenia oprócz lokalnych mediów pomaga portal Kocham Antyki. 
Na czas trwania Pchlego Targu nastąpi zmiana organizacji ruchu, a właściciele samochodów proszeni są o usunięcie pojazdów z placu Hallera, ul. Mickiewicza i Krótkiej oraz fragmentu ul. Stefana Kard. Wyszyńskiego (od ul. Skromnej na pl. Hallera).

fb2