Produkty na terenie Tczewa dostarczamy osobiście, istnieje możliwość wysyłki pocztą po uprzednim opłaceniu należności przelewem na konto (wraz z kosztami wysyłki). Zamówienia należy składać na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie  503070478. Dane do przelewu:

Nr. konta: 

68 8345 0006 2002 2052 3864 0003

Bank Spółdzielczy w Tczewie

Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa 

ul. ks Bernarda Sychty 16

83-110 Tczew 

1. Książka "Dawny Tczew. Ludzie. Miejsca. Wydarzenia"

2 ksiazka dawny tczew ludzie miejsca wydarzenia 1

Cena 16.80zł (w tym 5% VAT)

"Czy bez interesów prowadzonych w Tczewie Heinrich Schliemann nigdy nie odkryłby legendarnej Troi? Czy będący jeńcem podczas I wojny światowej w naszym mieście Irlandczyk uratował przed linczem Adolfa Hitlera? Co wspólnego z Samborem II miała św. Jadwiga Królowa, a tczewska fabryka ciastek z germanizacją Pomorza? Jakie koronowane głowy, nie tylko z Europy, ale i całego świata, pojawiały się na tczewskim dworcu? Wielka historia często kroczy małymi krokami. Jej ślady znajdziemy także w Tczewie. Przez 5 lat istnienia Wirtualnego Muzeum Miasta Dawny Tczew staramy się nimi poruszać. Znaleźliśmy ich wiele, wciąż nie przestajemy tego robić, ale mamy nadzieję, że ta przygoda będzie trwała znacznie dłużej. I że w podróż do przeszłości grodu nad Wisłą zabierzecie się razem z nami. Obiecujemy, że nie będziecie się nudzić, a z wyprawy w czasie wrócicie z wypiekami na twarzy i poczuciem. że chcielibyście zrobić to raz jeszcze. Dzieje Tczewa potrafią zaskakiwać. Wydawałoby się, że średniej wielkości miasto ma niewiele w tej materii do zaoferowania...."

 

2. Pocztówki Duchy Miasta

4 zestaw pocztowek 1

Cena 5 zł (w tym 23% VAT)

Pięć unikalnych pocztówek w ozdobnej kopercie, będących połączeniem archiwalnej i współczesnej fotografii, prezentujących historyczne budynki w dzisiejszej topografii miasta.

 

3. Album „Mosty Tczewskie”

okładka2017

Cena 34,5 zł + ew. koszty wysyłki

„Mosty Tczewskie” autorstwa Łukasza Brządkowskiego i Przemysława Zielińskiego to wyjątkowy album opowiadający o historii obu wiślanych przepraw. Jak podkreślają sami autorzy, dotąd mosty nie doczekały się monografii z prawdziwego zdarzenia. Okazją do wydania publikacji było przede wszystkim 160-lecie oddania zabytkowego Mostu Tczewskiego do użytku, ale także trwająca odbudowa obiektu. Album liczy 98 stron, ma twardą oprawę i wysokiej jakości papier. Większość zajmuje bogata warstwa ilustracyjna, w tym w większości dotąd nie publikowane zdjęcia przedstawiające oba obiekty, plany, ryciny oraz pocztówki, pochodzące zarówno z archiwów, jak i ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów. Dzieje mostów zostały przedstawione w sześciu rozdziałach, ułożonych systemem chronologicznym. Opowiadają one o przyczynach budowy, zmianach konstrukcyjnych, dramatycznych losach wojennych oraz zabiegach o odbudowę Mostu Tczewskiego w wersji historycznej. Fakty powszechnie znane miłośnikom mostów zostały uzupełnione przez ciekawostki odkryte przez forumowiczów Dawnego Tczewa oraz informacje weryfikujące błędne dane, powielane od lat we wcześniejszych publikacjach i artykułach poświęconych mostom. „Nie mamy wątpliwości, że ostatnie lata, oraz te nadchodzące, stanowią jeden z przełomowych okresów w dziejach zabytku. Na naszych oczach dzieje się historia, którą należy udokumentować. Czy podołaliśmy wyzwaniu? Niech ocenią to Czytelnicy!” - piszą autorzy.

 

 

fb2